A kórházi bevételek töredékét adja a vizitdíj

A Csongrád megyei kórházak és a szegedi egyetemi klinikai központ tavalyi bevételeinek csupán töredékét jelentette a vizitdíj és a kórházi napidíj, a költségvetésükön belül sehol nem érte el a 2 százalékot – derült ki az intézmények tájékoztatásából.

MNO
2008. 03. 06. 7:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól származó 2007-es bevétele mintegy 17 milliárd forint volt. A tavaly február 15-től bevezetett vizitdíjból és kórházi napidíjból 125 millió forintot szedtek be, ez 0,73 százalék.

A hódmezővásárhelyi Erzsébet-kórház tavalyi költségvetése 2,4 milliárd forint volt, ennek 1,58 százalékát adta a vizitdíj és a kórházi napidíj.

Az egyetemi klinikákhoz hasonlóan súlyponti intézménynek számító szentesi kórház 4 milliárd forintnyi 2007-es költségvetésének 1,2 százalékát jelentette a vizitdíj és a kórházi napidíj.

Makón 1,5 milliárd forintból gazdálkodott tavaly a Dr. Diósszilágyi Sámuel Kórház-Rendelőintézet, bevételeinek 0,93 százalékát jelentette a betegektől beszedett térítési díj.

A megye legkisebb fekvőbeteg-ellátó intézménye, a deszki mellkasi betegségek szakkórháza 2007-ben 20,3 millió forintot szedett be vizitdíj és a kórházi napidíj formájában, ez az 1,1 milliárdos költségvetés 1,84 százalékát jelentette. A vizitdíj-mentességi kör a múlt év közepén azonban szélesedett, a kórház betegektől szedett bevétele így havi 1,2 millió forintra esett vissza, amely az időarányos költségvetés 1,3 százalékát jelenti.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.