Az külön elszomorító a szakszervezet szerint, hogy az így megalázott pedagógus mennyire magára marad, és továbbra is kiszolgáltatott helyzetben lesz. A szakszervezet számára nem elfogadható az a „magyarázat”, hogy a tanuló nem is agresszív, csak szerephelyzetre vágyik.
Nevezzük nevén az eseményt: az iskola épületében (közintézmény), a tanórán közfeladatot ellátó pedagógust ért – egy passzívan szemlélődő egész osztály előtt – fizikai erőszak – fogalmaz a közlemény.
Emellett a továbbiakban nem lehet elmenni, nem lehet meg nem történtté tenni, nem lehet úgy tenni, hogy ez csak egy gyerekcsíny. A szakszervezet elvárja az aktuális iskolavezetéstől, a fenntartótól, az OKM-től, hogy ítélje el a hasonló cselekedeteket, és védje meg a tanárt.
Végül az FDSZ felhívja a figyelmet a törvényhozók felelősségére is, akiknek nemcsak a tanulói jogokat kell előtérbe állítani, hanem a tanulói kötelességeket és a felelősséget is.
A tanulónak viselnie kell tettei következményeit – zárul a dr. Kis Papp László, az FDSZ elnöke és Dudics Pál, az FDSZ gyakorlóiskolai tagozatának vezetője által jegyzett állásfoglalás.