Tasnádi elismerte, hogy jobban is állhatna a pécsi EKF-projekt

Csúszás látható a 2010-es pécsi EKF-program előkészítésében, ezért a kormányzatnak és a projekt minden résztvevőjének segítenie kell a kapcsolódó beruházások megvalósításában - mondta Halász János Pécsett. Tasnádi Péter polgármester szerint állhatnának jobban is a tervekkel.

MNO
2008. 04. 04. 13:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem használt a programnak, hogy legalább hat kulcsszereplője távozott az elmúlt időszakban – jelentette ki Halász János, az Országgyűlés Kulturális és Sajtóbizottsága vidékfejlesztési albizottságának fideszes elnöke Pécsett az EKF-projekttel kapcsolatban.

Halász az albizottság EKF-programmal foglalkozó kihelyezett ülését követően újságírók előtt h
angsúlyozta: az Európa Kulturális Fővárosa címet senki sem akarja elvenni Pécstől; mindenki segíteni akar, de ezt csak akkor lehet, ha a partner is jó, ha a határidőket tartják, a szereplők állandóak és a város a kormányzattól is megkapja a maximális segítséget. „A város vezetésének eddig nem nagyon sikerült elérni, hogy nagy támogatást kapjanak a város közössége részéről, e nélkül pedig nehéz jó programot csinálni” – jegyezte meg a politikus.

Az ülésen meghívottként részt vett De Blasio Antonio pécsi kötődésű fideszes európai parlamenti képviselő, és azt mondta: a kormány adhat támogatást, de ne ő döntse el, a pécsiek mire költsék a pénzt. A politikus felvetette továbbá az épülő létesítmények hosszú távú fenntarthatóságának kérdését. Véleménye szerint azokat csak akkor lehetne kihasználni, ha a "Dél-Dunántúl összes rendezvényét Pécsett tartanák".

Állhatnának jobban is

Tasnádi Péter, Pécs szocialista polgármestere az ülést követően kifejtette: „az eredeti elképzelésekhez képest állhatnának jobban is, de 2010-re minden beruházás elkészül”. A pécsi EKF-program költségvetése 45 milliárd forint, ebből 9 milliárdot tesznek ki a működési költségek, amelyek a rendezvények forrásait is magukban foglalják. A fennmaradó összeget beruházásokra fordítják. A büdzsé tervezett európai uniós forrásokból, állami támogatásból, önerőből és szponzorok felajánlásaiból áll.

A programnak eredetileg öt nagyobb projektje volt. Konferencia- és koncerttermet, nagy kiállítóteret, Zsolnay kulturális negyedet, könyvtárat és tudásközpontot, valamint nagyszabású parkosítást terveztek a Dunántúl legnagyobb városában. Később gazdasági megfontolásokból úgy döntöttek: a nagy kiállítótér a Zsolnay-negyedben kap helyet.

A város szocialista vezetése és az EKF menedzsmentje többször úgy foglalt állást, hogy valóban tapasztalható némi csúszás az előkészítésben, de feszített tempóban haladva tarthatók a határidők.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.