A Fidesz szerint „komoly jogi aggályok is felmerülhetnek” azzal kapcsolatban, hogy az MTV elnöki pályázatát egy kisebb kuratórium írta ki, míg elbírálni már egy nagyobb, kibővült kuratórium fogja – mondta Szabó László, Cser-Palkovics Andrással, a Fidesz szóvivő-helyettesével közösen tartott sajtótájékoztatón.
Szabó László közlése szerint a helyzet tisztázása érdekében fordulnak Szili Katalinhoz, az Országgyűlés elnökéhez és Pető Ivánhoz, az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottsága elnökéhez, s a két politikustól álláspontjuk kifejtését kérik. Ők ugyanis azok, akik – az Országgyűlés illetékes vezetőiként – felügyelik a közmédiumot felügyelő kuratórium megválasztását – tette hozzá magyarázatként.
A Fidesz emellett azt kéri a hétfőn megválasztandó újabb szocialista kuratóriumi elnökségi tagoktól, hogy ne vegyenek részt az elnökválasztáson. Ha mégsem így történne, és az új tagok részt vesznek ezen, akkor arra fogom felhívni a kuratóriumi elnökség ellenzéki, „akár régi, akár kvázi ellenzéki jelölésű tagjait”, hogy ők ne vegyenek részt az elnökválasztáson – közölte a fideszes delegált.
Szabó László emlékeztetett arra, hogy pénteken a Magyar Televízió kuratóriumi elnöke által reggel nyolc órára összehívott elnökjelölő elnökségi ülésen a szocialista és szabad demokrata delegáltak nem jelentek meg. Ezzel határozatképtelenné tették az ülést, és lehetetlenné tették, hogy a 11 órára összehívott nagykuratórium elé az elnökség elnökjelöltet állítson – mondta.
A Fidesz delegáltja szerint a kuratórium szocialista elnöke ezt követően világossá tette, hogy jövő péntekre ismét elnökségi ülést kíván összehívni, majd összehívja a nagykuratórium ülését is. Így akkor már vélhetően a kibővült kuratóriumi elnökség fog elnököt jelölni, a nagykuratórium pedig elnököt választani – tette hozzá Szabó László.
Cser-Palkovics András közölte: ez a botrányos ügy is a kisebbségi kormányzással függ össze. Megismételte pártja korábban már többször hangoztatott álláspontját, miszerint Gyurcsány Ferenc először a társadalom, majd később a parlamenti többség támogatását is elvesztette, ennek ellenére nem ajánlotta fel lemondását, hanem „összetákolt” egy kisebbségi kormányt.
A szóvivőhelyettes szerint, túl azon, hogy a szocialisták kádereket helyeznek el a testületekben, a valódi és igazi célja Gyurcsány Ferencnek és kormányának az, hogy –a sajtószabadságot és a demokratikus alapjogokat lábbal tiporva – „rátegye a kezét” a Magyar Televízió intézményére, a közszolgálati magyar médiára.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.