Az egyre gyérebb balatoni horgászzsákmány okait firtatta a Balatoni Civil Szervezetek Szövetsége (BCSZSZ) a rendezvényen, amelyre meghívta az érintett horgászszervezetek, önkormányzatok, a környezetvédelmi tárca, a halászat és a tudományos élet képviselőit is.
Suchman Tamás, a Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) elnöke a Balatoni Halászati Zrt.-t ért vádakkal kapcsolatban kifejtette: 12 évvel ezelőtt is sok volt a panasz a kevés hal miatt, akkor volt politikai szándék arra, hogy a halászat feletti rendelkezést megkapja a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz), de az nem élt a lehetőséggel. Leszögezte, az évek óta tartó horgász-halász vita lezártnak tekinthető most, hogy a halászati társaságban egyharmados kezelői joghoz jutott a BFT, s a cég igazgatóságában, valamint felügyelőbizottságában helyet kapnak a horgászok, az önkormányzatok, a kutatók és a tanács képviselői is.
Ha ez sem vezet eredményre, akkor át kell alakítani a halászatot olyan közhasznú társasággá, amelynek alapvető feladata a tó biológiai egyensúlyának biztosítása és a horgásztársadalom kiszolgálása – tette hozzá Suchman Tamás.
Bercsényi Miklós, a Pannon Egyetem professzora azt mondta, nincs nemzetgazdasági jelentősége a balatoni halászatnak, az ország éves haltermelésének az mindössze ötödét adja. Létfontosságúnak ítélete ugyanakkor a balatoni halgazdálkodást, amelynek fő feladata a szelektív halászat, a telepítendő halfajok előállítása és a halállomány nyomon követése, őrzése.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.