Nem illeszkedik az Állami Számvevőszék (ÁSZ) feladataihoz a kormányzati vezetők vagyonnyilatkozatainak ellenőrzése – mondta Kovács Árpád, a szervezet elnöke az Országgyűlésben. Az Alkotmánybíróság egyik korábbi döntése elvi éllel leszögezte, hogy a számvevőszék nem közigazgatási szerv, nem hatóság – hangsúlyozta az elnöke az ÁSZ 2007. évi tevékenységéről szóló jelentés és az annak elfogadásáról szóló országgyűlési határozati javaslat általános vitájában.
Kovács Árpád kitért arra is, anélkül született törvény újabb számvevőszéki feladatról, hogy a szervezettel konzultáltak volna a személyi, technikai feltételekről, illetve arról, hogyan illeszkedik ez a jogilag nem teljesen konzisztensen előírt feladat az ÁSZ államszervezetben elfoglalt helyéhez. A jelentést és a határozati javaslatot valamennyi frakció támogatásáról biztosította az általános vitában. A képviselőcsoportok szónokai egyaránt azt emelték ki, hogy az ÁSZ magas szakmai színvonalon végzi a munkáját.
A bírósági ügyintézés gyorsítása
A kormány célja a bírósági eljárások gyorsítása, a magasabb színvonalú, olcsóbb bírósági ügyintézés biztosítása – mondta Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter a polgári perrendtartásról, a bírósági végrehajtásról és az egyes közjegyzői nemperes eljárásokról szóló törvényjavaslat együttes általános vitájában. A kormány tervei szerint a törvényjavaslatokkal jelentősen lerövidülhet a peres és nemperes eljárások ügyintézési határideje – jelentette ki a miniszter.
Kiemelte, hogy a törvényjavaslat-csomag eredményeként a vitás kérdések elintézése gyorsabb, olcsóbb lesz az ügyfelek és hatóságok számára. Hozzátette: több lehetőség lesz majd a perek elkerülésére, ugyanis a javaslat azt ösztönzi, hogy még a bírósági szak előtt megegyezés szülessen a felek között.
KDNP: A szakmának is rossz a villamos művek szétválasztása
A Magyar Villamos Művek szétválasztásáról is szó esett napirend előtt a parlamentben. Molnár Béla (KDNP) arról beszélt, hogy a Magyar Villamos Művek (MVM) szétválasztása a szakma véleménye szerint sem jó. Mint kiemelte, az SZDSZ kivételével a társaság egyben tartása mellett lépett fel az összes parlamenti párt. Rámutatott arra, hogy az MVM a lakosság és az intézmények számára is segített alacsonyan tartani az áram árát.
Keller László pénzügyi államtitkár úgy válaszolt: az MVM szerkezeti átalakításával kapcsolatos vizsgálatok még folyamatban vannak. Elmondta, hogy a Mavir MVM-ről történő leválasztásának módját még vizsgálja a kormány.
Módosul a Balaton törvény
A Balaton természeti értékeire és a tó környékén megvalósuló fejlesztések fontosságára hívták fel a figyelmet a vezérszónokok a Balaton-törvény módosítása kapcsán szerdán az Országgyűlésben. Részletek
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.