Az avatáson jelen volt a Jeffrey Modell Alapítvány két életre hívója, Vicki és Fred Modell is. Fésüs László akadémikus, a DE rektora az avatás kapcsán emlékeztetett rá, hogy a tanszék több évtizedes sikeres működésének köszönhetően jelentősen javult a hazai és közép-kelet-európai országokban élő immunhiányos betegek ellátása mind a diagnosztika, mind a kezelés területén.
A debreceni tanszék az egyik legeredményesebb a kilenc, Európában működő Jeffrey Modell centrum között. Különösen jelentős, nemzetközi szakmai elismerést is kiváltó a veleszületett, öröklődő immunhiány-betegségek területén végzett munkájuk a közép- és kelet-európai térségben – fűzte hozzá.
Maródi László professzor, a tanszék vezetője felidézte, hogy a Jeffrey Modell Alapítvány a primer immunhiány-betegségben szenvedők megsegítésére jött létre 1986-ban, s jelentős módon járul hozzá az egyetemi, akadémiai kutatóhelyeken végzett betegellátás és kutatás eredményességéhez.
A debreceni tanszék 2004 óta vesz részt a centrumok munkájában, s a mostani hivatalos beiktatás ennek elismerését jelenti. A tanszék Közép- és Kelet-Európa 15 országában szakmai hálózatot alakított ki az immunhiányos betegek színvonalasabb ellátására, s eddig 23 konferenciát szervezett a J Project elnevezésű orvostovábbképző program keretében.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.