A fideszes politikus példaként említette Gyurcsány Ferenc szarajevói útját, az új Audi átfestésének történetét, és külön kiemelte a 200 millió forintba kerülő kormányszóvivői oldal létrejöttét. A fideszes politikus teljesen felesleges pénzkidobásnak nevezte az elkészült honlapot, és magyarázatképpen hozzátette: semmi olyan információ vagy technika nem található meg rajta, ami a MeH honlapjáról nem érhető el.
Cser-Palkovics András elmondta: 200 millió forintból komoly dolgokat szoktak építeni. Ezekután teljesen érthetetlen, hogy hová folyt el 200 millió forint a kormányszóvivők internetes oldalának létrehozása címén, főleg úgy, hogy az oldal napokon keresztül használhatatlannak bizonyult – jegyezte meg.
A Fidesz helyettes szóvivője írásbeli kérdésekkel fordult Kiss Péterhez az ügyben: – Kérem, nevezze meg, hogy ki döntött arról, hogy 200 millió forintot költenek el az emberek pénzéből a kormányszóvivők internetes oldalának létrehozására. – Kiktől kértek árajánlatot, kik adtak árajánlatot, és milyen összegeket tartalmaztak az árajánlatok? – Milyen költségeket takar tételesen a 200 millió forint? – Kik kaptak megbízásokat a szóban forgó 200 millió forint terhére? – Hogyan fordulhat elő az, hogy az állítólag 200 millió forintból létrehozott honlap hosszú napokon keresztül használhatatlan volt? – Nem gondolja-e, Miniszter úr, vállalhatatlannak a 200 millió forint kidobását azok után, hogy valakik az interneten 0 forint plusz áfa költséggel hozták létre az alternatív kormányszóvivői honlapot?
Újságírói kérdésre reagálva Cser-Palkovics András kifejtette azt is, hogy a Fidesz honlapja a belső szerkesztői gárda fejlesztésének eredménye, pluszköltségeket nem vettek igénybe a honlap elkészítéséhez a munkabérükön kívül – olvasható a Fidesz hivatalos honlapján.
Szabó: Ne titkolható el egyetlen adat sem
Szabó Máté ombudsman álláspontja szerint a kormanyszovivo.hu portál kialakításával kapcsolatos összes lényeges információ nyilvános, nem titkolható el – olvasható az Országgyűlési Biztos Hivatalának MTI-hez csütörtöki közleményében.
A kommüniké kitér arra, hogy az adatvédelmi törvény valamennyi állami szerv számára előírja, hogy a feladatköréhez tartozó ügyekben köteles elősegíteni a közvélemény gyors és pontos tájékoztatását. Hozzáteszi: hozzáférhetővé kell tenni különösen a költségvetésre, az állami vagyon kezelésére, a közpénzek felhasználására és az erről kötött szerződésekre vonatkozó összes közérdekű adatot. Ebből következik – olvasható a közleményben -, hogy nyilvánosak a közpénzekből felállított új internetes oldal létrehozására, működtetésére kötött szerződések, számlák, a győztes pályázatok különféle tartalmi vonatkozásai, beadóiknak személye, illetve szervezeti formája is.
Szabó emlékeztet arra, hogy a közérdekű adatok kiadására a törvény az állami szerveknek 15 napos határidőt szab. Mint írja, a nyilvánosság alól csak a törvényben meghatározott üzleti titkok, a banktitok, a szerzői jogi védelem alá eső dokumentumok és a törvény alapján védendő személyes adatok jelenthetnek kivételt.
(MNO, MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.