Somlyódi Csaba (MSZP) és Hutiray Gyula (Fidesz) elmondta, hogy a gazdasági és a városüzemeltetési bizottság múlt heti együttes ülésén elfogadta a cégbírósági benyújtásra szánt dokumentumokat. Bőhm András (SZDSZ), a kulturális bizottság elnöke hozzátette, hogy a Vidám Park és a Budapest Film mérlegét és üzleti tervét jóváhagyták. A szakbizottság az Átrium mozi ismételt eladási pályázatával egyetértett – jegyezte meg.
Hutiray Gyula úgy vélte, hogy az önkormányzatnak nincs osztalékpolitikája, nem tudni, milyen elvek mentén veszik el a cégektől az osztalékot. Wintermantel Zsolt (Fidesz) hozzátette: az, hogy a városvezetés több mint 600 millió forint osztalékot elvonhat a Közterület-fenntartó Zrt.-től, azt is jelzi, hogy több szolgáltatási díjat kérnek a budapestiektől, mint amennyibe a szemétszállítás kerül.
Somlyódi Csaba leszögezte, hogy az önkormányzat költségvetésének márciusi elfogadásakor eldőlt, más fontos feladatokhoz, például az oktatás, a kultúra, az egészségügy céljaira mennyi osztalékot vonnak el a cégektől. A közterület-fenntartók kapcsán megjegyezte, hogy a díjakból képzett fejlesztési részt az idén elvonják, de jövőre 1,5 milliárd forintot visszapótolnak a pusztazámori szemétlerakó továbbfejlesztéséhez.
A politikusok tájékoztatása szerint tavaly a köztisztasági feladatokra 35 százalékkal, a közutak üzemeltetésére pedig 46 százalékkal kevesebb pénze volt a cégnek, mint egy évvel korábban.
A Főtáv Zrt. beszámolójának során a cég jelezte, hogy az idén 30 százalék körüli gázáremeléssel és ezzel azonos távhőemeléssel számoltak az üzleti tervben. Wintermantel Zsolt szerint ilyen mértékű emeléssel nem lenne szabad elfogadni az üzleti tervet. Hutiray Gyula érdekesnek tartotta, hogy 2006-ban még 1,2 milliárd forintos adózás előtti eredménye volt a cégnek, tavaly pedig már csak 192 millió forint. Székely Gábor (SZDSZ) úgy vélte, hogy a cég 80 millió forinttal több adót fizet a szükségesnél. A társaság szerint a könyvvizsgáló így hagyta jóvá a mérlegbeszámolót. Ezzel összefüggésben Hutiray Gyula sérelmezte, hogy a jogszabályokkal ellentétben a képviselők nem kapták meg a könyvvizsgálói véleményeket. A hivatal alosztályvezetőjének közlése szerint náluk ezt megtekinthetik a képviselők. A politikusok közölték, hogy a közműcégek beszámolója és üzleti terve kapcsán a leghosszabb vitát a főváros fürdőtársasága tevékenységének kapcsán folytatták.
Hutiray Gyula és Wintermantel Zsolt egyaránt kifogásolta, hogy a tavalyi 1,6 milliárd forintos ingatlaneladáshoz hasonló nagyságú ingatlanértékesítést, öt fürdő részbeni vagy teljes eladását tervezik. A szocialista Andó Sándor is aggályosnak tartotta, hogy az üzleti terv részét képező, több száz főt érintő tevékenység kiszervezésére, így például az üzemeltetés, a takarítás, a mosatás, a masszírozás vállalkozásba adására már az üzleti terv elfogadása előtt közbeszerzést írt ki a cég. Kétségesnek tartották azt is, hogy ezáltal a tavalyi egymilliárd forintos vesztesége megszüntethető a társaságnak.
A politikusok tájékoztatása szerint Ferenci Tibor, a cég egy éve kinevezett vezérigazgatója az idei üzleti tervben az évek óta tartó forgalom- és bevételcsökkenésre, valamint a veszteség megállítására javaslatokat nyújtott be.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.