Az önkormányzat szándéknyilatkozatot kapott az oktatási minisztertől, amely szerint a tatai Városkapu Zrt. működési engedélyének megszerzése után a tárca vezetője aláírja a társasággal a támogatási szerződést. Ez 10 évre garantálja, hogy a fenntartó kiegészítő normatívát kap 800 gimnáziumi tanuló és 200 kollégista diák után – mondta el a polgármester. Michl József hozzátette, a megyei közgyűlés elnökével, a gimnázium igazgatójával és Tatai-Tóth András (MSZP) országgyűlési képviselővel közösen dolgozták ki azt az elképzelést, melyet a támogatás elnyerése érdekében a miniszter elé terjesztettek.
A koncepció szerint az iskola világnézetileg semleges marad. A fenntartói feladatokat a tatai önkormányzat közhasznú gazdasági szervezete látja el, és vállalja a gimnázium dolgozóinak további foglalkoztatását. Két évig a jelenlegi igazgató vezetheti a gimnáziumot, és utódjának kiválasztásánál csak olyan jelöltek jöhetnek szóba, akiknek pedagógiai programját a tantestület többsége támogatja.
Korábban nem volt példa arra, hogy önkormányzati cég kiegészítő támogatást kapott volna iskola fenntartására, de a gimnáziumban megvalósított kistérségi oktatási központ, a kéttannyelvű oktatás és a szeptemberben újrainduló Arany János tehetséggondozó programban ellátott országos feladatok tették indokolttá a támogatói szerződés megkötését. Komárom-Esztergom megye közgyűlése anyagi helyzete miatt a gimnáziumot egyházi fenntartásba akarta adni, az elképzelés ellen rövid idő alatt tízezer aláírás gyűlt össze. Ezt követően Tatai-Tóth András MSZP-s országgyűlési képviselő lobbizta ki, hogy a minisztérium közoktatási megállapodást kössön az iskola alapítványával, melynek ő is alapító tagja. A tatai és a megyei önkormányzat az anyagi háttér bizonytalansága miatt nem járult hozzá az elképzeléshez, és a fenntartói jogot a tatai önkormányzat közhasznú társaságának adta át.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.