Emlékeztetett rá: nyáron jelentősen megnő az utakon közlekedő autók száma, ez indokolja, hogy a rendőrség ebben az időszakban fokozottan segítse a forgalmat.
A forgalom segítése egyrészt azt jelenti, hogy a rendőrök jelen vannak a „kritikus kereszteződésekben”, és biztosítják, hogy azokban senki ne „ragadhasson be”; addig nem engedik be az autókat, amíg a már a kereszteződésben lévők azokat nem hagyták el – mondta.
Hozzátette: máskor pedig arra van szükség, hogy a forgalmat gyorsítsák a rendőrök. Ekkor a jelzőlámpát felülbírálva vagy a jelzőlámpát kikapcsolva beállnak a kereszteződésbe, és az adott helyzethez igazodva irányítják a forgalmat, növelik az áthaladási időt egy adott irányból érkező járműveknek.
A közlekedésrendészet járőreinek munkáját segíti a Légirendészeti Parancsnokság szolgálati helikoptere, amely pénteken délután a fővárosból kivezető, vasárnap, a délutáni órákban a fővárosba vezető utak felett ellenőrzi a forgalmat.
A helikopterrel végig lehet repülni Budapest felett, látni lehet, hol torlódik fel a forgalom, hol van baleset. Ezekről – illetve arról, hogy hol lenne szükség baleseti helyszínelőre vagy forgalomirányításra – tájékoztatják az ügyeletet, az továbbítja a parancsnoknak, aki intézkedik, és rendőrt küld a helyszínre – mondta.
Hozzátette: általában a fővárosba vezető és onnan kivezető utak – elsősorban az autópályák – a „problémásak”, ezekre a szakaszokra mindig küldenek rendőröket.
Természetesen emellett a közlekedési rendőrök odafigyelnek a szabálysértésekre is: amikor például kisebb a forgalom, sebességméréseket végeznek. Ezzel is a balesetek számának csökkenését kívánja elérni a fővárosi rendőrség, mivel az utak melletti rendőri jelenlét önmagában is a szabályok betartására ösztönzi az autósokat.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.