A most elítélt B. Mihályt egy építési beruházó jelentette fel, aki Soltvadkerten melegkonyhás vendéglőt, illetve parkolókat szeretett volna kialakítani. A férfi még 2007. augusztusban nyújtotta be a polgármesteri hivatalban, az első fokú építési hatóságnál az engedélyek kiadására szóló kérelmeket.
A 60 napos ügyintézési határidő lejártát követően a beruházó telefonon érdeklődött a vádlottnál, aki azt a felvilágosítást adta, hogy még hiányzik egy szakhatósági vélemény, ám ennek beérkezését követően, rövid időn belül elkészül az építési engedély. Csakhogy az engedély még az év végére sem készült el, ezért decemberben ismét telefonált az ügyfél. Ráadásul az ügyintéző szabadságon volt ekkor, ami azonban nem akadályozta meg abban, hogy a lakására hívja – úgymond találkozóra – az építtetőt.
A büntetőügyben ítélkező dr. Sárközy Szabolcs szerint a találkozón közölte a férfivel, hogy régóta van a szakmában, ezért gyorsítani, vagy lassítani is tudja az eljárás menetét. Hozzáfűzte: amennyiben az ügyfél 100 ezer forintot átad neki, akkor meggyorsítja az eljárást, és elintézi, hogy még a karácsonyi ünnepek előtt kiadják az engedélyeket. A beruházó ezután kereste fel a rendőröket és vállalta, hogy saját pénzéből biztosítja a vesztegetésre kért összeget. A nyomozók feljegyezték a bankjegyek sorozatszámát és megszervezték január 3-án reggel, a soltvadkerti városházán a pénzátadást.
Az ügyintéző irodájában gazdát cseréltek a bankók, majd megérkeztek a rendőrök, akik a korábban felírt sorszámú bankjegyeket a hivatalnok bal felső ingzsebében megtalálták, és megkezdődött az eljárás. A vádlott munkaviszonyát a soltvadkerti önkormányzat ez év elején felmondással megszüntette.
A bírói tanácsa bűnösnek találta, ezért két évi börtönbüntetésre ítélték a hivatalnokot, ám ennek végrehajtását 4 évi próbaidőre felfüggesztették.
(baon.hu)