A polgármester hozzátette: ha két éven belül nem találnak megoldást új iskola felépítésére, akkor vis maior helyzet állhat elő, mert a tető akár egy kisebb szélvihar miatt is bármikor beszakadhat.
Az önkormányzat az intézmények rekonstrukciójára az utóbbi időszakban már nem fordított pénzt, mert azok leromlott műszaki állapota miatt a felújítás nem lett volna gazdaságos. Az 1930-as években készült épületek elavultak, nincs megfelelő alapjuk, nincs betonfödémjük – jegyezte meg a polgármester.
Szeptemberben a régi körülmények között kezdődik el a tanítás: a diákok egy részét a központi épületben helyezik el, egy osztálynak a volt igazgatói lakásban biztosítanak helyet, két osztály pedig a 400 méterre található régi iskolába jár. Az utóbbi osztályokba járó gyerekek a pedagógus kíséretében – a 7-es főút mellett – gyalogolnak át a központi épületben lévő tornaterembe és ebédlőbe.
Meleg víz egyik épületben sincs. Az egyik épületben nyirkosak a tanterem falai, a műanyag padló kikopott, több helyen felszakadt. A tetőszerkezeten a födém levált a homlokzatról, a balesetet úgy próbálják meg elkerülni, hogy a főbejárati részt a régi szárnyban lezárták, ott a gyerekek nem közlekedhetnek.
Németh Géza elmondta: az önkormányzat már több alkalommal nyújtott be pályázatot új iskola építésére, de mindeddig sikertelenül. A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácshoz beadott 200 millió forintos pályázatról augusztus végén döntenek. A beruházás összesen 286 millió forintba kerülne, ennek több mint 30 százalékát önerőből tudják finanszírozni.
(mti)