Az európai uniós forrásból támogatott képzés célja, hogy javítsa a mentőápolók szakmai felkészültségét – közölte az Országos Mentőszolgálat Nyugat-dunántúli Regionális Mentőszervezetének vezetője.
Mint elmondta, a tanfolyamon olyan speciális felszerelések alkalmazásával – például gerincsérültek rögzítéséhez használt eszközökkel, vércukorszint meghatározásához használt berendezés működésével – ismerkedhetnek meg a mentőápolók, amelyek az úgynevezett kiemelt mentőgépkocsikon találhatók.
Hozzátette: a mentőknél a felszereltség és az alkalmazás alapján négyféle mentőkocsit különböztetnek meg, a rohamkocsit és az úgynevezett esetkocsit, amelyen kötelezően mentőorvos és mentőtiszt teljesít szolgálatot, valamint a kiemelt mentőgépkocsit és a mentőgépkocsit, amelyen szakképzett mentőápoló látja el a betegeket.
Puskás Tivadar tájékoztatása szerint a négy hónapos képzés során a mentőápolók a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Továbbképzési Intézete oktatóinak segítségével szituációs gyakorlatokkal is igyekeznek felkészülni az alaposabb ismereteket igénylő mentési feladatokra.
A szervezet vezetője elmondta azt is: a képzés iránt meglehetősen nagy volt az érdeklődés, a jelentkezőknek csak a felét tudták beiskolázni, de bíznak abban, hogy hamarosan folytatódik a program, amelynek során az Országos Mentőszolgálaton belül mintegy ezer mentőápoló továbbképzéséről gondoskodhatnak.
A Vas és Zala megyei mentőápolók képzése a Pécsi Tudományegyetem szombathelyi képzési központjában zajlik, a Győr-Moson-Sopron megyei hallgatók a győri és a soproni mentőállomáson kapcsolódnak be az elméleti és gyakorlati tananyag elsajátításába.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.