A 150 aktív orvos közül ugyanis 120 nem kíván a HospInvesttel együtt dolgozni, így csupán a sebészeten és a szülészeten áll rendelkezésre a megfelelő létszám a szerződésben meghatározott szeptember 1-jei határidőig – közölte Tatár László. Ugyanakkor törvény rendelkezik arról, hogy egy súlyponti kórháznak milyen osztályokat kell működtetnie; a kialakult helyzetről levélben tájékoztatta a frakció Bodnár Judit regionális tiszti főorvost – tette hozzá.
A politikus elmondta: a tiszti főorvost arra kérték, hogy a népegészségügyi szolgálat csak akkor adja ki a HospInvest számára a működési engedélyt, ha azzal nem kerül veszélybe a megyében a biztonságos betegellátás. A sajtótájékoztatóra azt követően került sor, hogy a HospInvest alelnöke korábban közölte: az intézmény 1200 aktív dolgozója közül 721-en szerződtek a HospInvesttel, illetve be is mutatta a később közjegyző által is hitelesített munkaszerződéseket.
Hozzáfűzte, hogy az intenzív toborzásnak köszönhetően további 150 kívülről érkező szakképzett dolgozó vállalná a munkát Egerben. Mindezt Deák Gábor úgy értékelte, hogy adottak a feltételek a működési engedély megszerzéséhez, ami az egészségbiztosítási pénztárral kötendő finanszírozási szerződés feltétele. Herman István a megyei Fidesz frakció igazgatója ennek kapcsán hangsúlyozta, hogy a közjegyző csupán a szerződések darabszámát ellenőrizte, tartalmilag nem vizsgálta azokat. Vagyis a közjegyző által kiadott közokirat nem bizonyítja a népegészségügyi szolgálat számára, hogy adottak a kórházban a működtetéshez szükséges személyi feltételek – vélekedett.
Keresztes György, a gyöngyösi önkormányzat fideszes képviselője a sajtótájékoztatón azt közölte: számvitel rendjének megsértése miatt feljelentést tett a HospInvest ellen a Fővárosi Főügyészségen, mert a jogszabályok ellenére máig nem áll rendelkezésre a társaság mérlege. Ezt május 31-ig kellett volna közzétennie a cégnek, ám semmilyen nyilvántartásban nem találják – mondta a politikus.
A szocialista vezetésű megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc Kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem is pályázott, illetve ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.