„Gyakorlattá vált az emberi jogok korlátozása” + Videó

A Szabadság Kör úgy látja, hogy a kormány mindennapos gyakorlatává vált az emberi jogok korlátozása – mondta a társaság nevében Balog Zoltán, az Országgyűlés emberi jogi bizottságának fideszes elnöke, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium előtt tartott sajtótájékoztatóján, csütörtökön.

MNO
2008. 08. 14. 14:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ellenzéki politikus különösen aggasztónak nevezte, hogy a szabad véleménynyilvánítást és több más alapjogot úgy korlátoznak, hogy később sem nevezik meg a felelősöket. Példaként említette a 2006-os őszi eseményeket, mert mint mondta, „a mai napig egy-két közrendőrnek a számonkérésén túl nem tudjuk, hogy kik az igazi felelősei annak a nagyon súlyos, brutális akciónak, ami a politika utasítására történt”.

A szintén a Szabadság Kört képviselő Gulyás Gergely ügyvéd azt mondta, hogy írásban öt kérdést tesznek fel Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszternek. Véleménye szerint a kérdések közérdekű adatokra vonatkoznak, amelyekre a miniszternek válaszolnia kell. A nyílt levélben, amelyet rajtuk kívül még húszan írtak alá, többek között arról érdeklődnek, hogy 2006. szeptember 17-ét követően a rendőrség a nemzeti ünnepeken, vagy más alkalmakkor a rendfenntartás, vagy az állami vezetők védelmének ellátása során igénybe vette-e bármely gazdasági társaság segítségét.

Ha erre a válasz igen, akkor a Szabadság Kör azt is szeretné megtudni, hogy mely cégek, milyen jogviszony keretében és mennyi pénzért dolgoztak ezeken a feladatokon. Gulyás Gergely közölte: azt is kérik, hogy az In-kal Security-ről külön is nyilatkozzon a minisztérium, mert sajtóinformációk és társaság tudomása szerint a cég többször is ellátott olyan feladatot, amelyen jogszerűen nem dolgozhatott volna.

Említette, hogy az In-kal Security emberei például rendezvényeken igazoltattak. Azt is megkérdezik a levélben, hogy mennyibe került 2006 szeptember 17-től a védett állami vezetők védelme. A Szabadság Kör arra is kíváncsi, hogy mennyibe kerül az Országgyűlés épületét körülvevő kordon fenntartása és védelme. Egyúttal arra is kíváncsiak, hogy a rendőrség érvényesített-e kártérítési igényt azokkal a bűncselekmény miatt jogerősen elítélt rendőrökkel szemben, akiknek magatartása folytán a rendfenntartó szerveknek kártérítést kellett fizetnie.

A sajtótájékoztatót követően Balog Zoltán és Gulyás Gergely, nyomában több mint húsz újságíróval, fotóriporterrel és operatőrrel, bement az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumnak is helyt adó Miniszterelnöki Hivatal épületébe, de a portán már csak őket kettejüket engedték tovább Draskovics Tiborhoz. A körülbelül félórás beszélgetést követően, amelynek során átadták a levelet, az épület előtt várakozó újságíróknak Balog Zoltán azt mondta: a miniszter nem értett egyet azzal a kijelentésükkel, hogy Magyarországon kormányzati szinten megsértik az alapjogokat. Hozzátette, hogy Draskovics Tibor ígéretet tett a kérdések megválaszolására.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.