A kuruc.infó-t 2005. december 30-án az arizonai Scottsdale-ben regisztrálta a Domains by Proxy Inc., amely anonimitiást biztosít. Míg maguk a honlap készítői álnéven írtak, több alkalommal is nyilvánosságra hozták közéleti személyiségek telefonszámát és címét. A kormány 2007 elején adatokat kért jogsegélykérelem formájában az Egyesült Államok igazságügyi minisztériumától a kuruc.infó-t működtető egyesült államokbeli szerverről, de hiába, mert az amerikai törvények nem tették lehetővé információk kiadását a weblap működtetőiről.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök 2007. augusztusban jelentést kért az igazságügyi tárca vezetőjétől arról, milyen lehetőségek vannak a jogi fellépésre a honlap üzemeltetőivel szemben. „A kuruc.info nevű internetes kiadvány kirekesztő szellemiségéről, gyalázkodó, antiszemita és uszító hangvételéről, a személyiségi jogok, illetve a köztársaság alapértékeinek lábbal tiprásáról vált hírhedtté” – állt Gyurcsány akkori levelében.
Miután a szolgáltató július 4-én lekapcsolta a honlapot, a kuruc.info szerkesztői közleményt jelentettek meg, melyben úgy magyarázták a történteket: a szolgáltatóhoz bejelentés érkezett arról, hogy az oldal megsérti a felhasználási feltételeket. A cég szabályzata szerint jogtalan használatnak minősül, ha tárhelyüket illegális tevékenységre, többek közt terrorizmus támogatására, halálos fenyegetésre, zsarolásra, személyiségi jogok megsértésére, hitelkártyacsalásra vagy multilevel marketing céljára használják. A honlap forgalma Texasban szakadt meg. Néhány nappal később az oldal egy Arizona állambeli szerverről újraindult, de az új szolgáltató is leállította.
Magyar közbenjárásra állította le a kuruc.info radikális honlapot az Egyesült Államokban a szolgáltató – ismerte el július 19-én a hírTV-ben az igazságügyi miniszter. Az oldal készítői korábban annyit közöltek: a szolgáltató egy bejelentés nyomán, a felhasználási feltételek megsértésére hivatkozva szüntette meg a honlapot. A magyar hatóságok kérésére állították le az Egyesült Államokban a kuruc.infó-t – mondta el Draskovics Tibor igazságügyi miniszter a hírTV-nek. Draskovics részletekről nem beszélt, csupán annyit árult el, hogy két hete kérték az amerikai hatóságok segítségét a két ország között fennálló jogsegélyegyezmény alapján.
Az újból elérhető weblap kapcsán az MNO írásban kérdezte meg a Kormányszóvivői Irodát arról, hogy milyen intézkedéseket terveznek, hogyan próbálják meg ismét elhallgattatni az oldalt. Kérdéseinkre várjuk a kormányszóvivő válaszát.
(hírTV, origo)