A HospInvest Zrt. eredetileg október 1-i hatállyal kívánta átvenni a kórházat, ám mint azt Kollányi Gábor közölte, november 1-re csúszik a Markhot Ferenc kórház vagyonkezelésének átvétele, mivel a finanszírozási szerződést csak teljes hónapra lehet megkötni az OEP-el.
Kollányi Gábor hangsúlyozta: azok számára, akik még nem írták alá az új munkaszerződésüket, lehetőséget adnak arra, hogy csatlakozzanak az egri kórház fejlesztési munkájához. Aki viszont nem írja alá a szerződést, ezzel úgy dönt, hogy nem kíván a továbbiakban az egri Markhot Ferenc kórházban dolgozni, így november 1-től dolgozóként nem léphet be a kórházba – tette hozzá. Ennek kapcsán emlékeztetett arra, hogy a HospInvest vállalta a kórház valamennyi munkatársának továbbfoglalkoztatását.
A szocialista vezetésű megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem is pályázott, és ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen. A HospInvest Zrt. augusztus közepén adta be a működési engedély iránti kérelmét az ÁNTSZ-hez, ám a hatóság hiánypótlást rendelt el. Ebben a helyzetben a cég arra kérte a megyei önkormányzatot, hogy hatvan nappal hosszabbítsa meg az intézmény átvételére kapott, szeptember 1-jén lejáró határidőt, a testület pedig eleget tett a kérésnek.
Időközben a Heves Megyei Bíróság jogerősen hatályon kívül helyezte a megyei önkormányzat határozatát, amely a HospInvestet nyilvánította a kórház vagyonkezelésére kiírt pályázat győztesének. Az ítélet indoklása szerint a HospInvest pályázati dokumentációjához csatolt banki igazolás nem felelt meg a pályázati kiírásban foglaltaknak. Korábban megkérdezett jogászok szerint az ítélet nem érinti közvetlenül a megye és a cég között létrejött szerződést, annak felbontása polgári peres úton kezdeményezhető. A szerződés felbontását a szerződő felek vagy olyan fél – például a tenderen vesztes pályázó – kezdeményezheti, amelyet közvetlenül hátrányosan érintett az utóbb jogellenesnek ítélt önkormányzati döntés.
Ugyanakkor az intézményben működő érdekképviseletek figyelmeztető sztrájkot tartottak szeptember 26-án. Erre azok után került sor, hogy követelésük ellenére a megye nem bontotta fel a HospInvesttel kötött szerződést. Sajtótájékoztatójukon azt állították, hogy a szükséges ezerrel szemben csupán 400 szakdolgozó csatlakozott a céghez, ezért amennyiben a társaság megkapja a működési engedélyt, összeomlik az egészségügyi ellátás a megyében. Egyben általános és határozatlan idejű sztrájkot helyeztek kilátásba. Ugyanakkor az egri önkormányzat bejelentette, hogy pert indít a vagyonkezelési szerződés megsemmisítéséért.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.