Kandikó József beszámolója szerint az új képzés oktatási programját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel együttműködve dolgozták ki. Az elméleti oktatást a főiskolán kapják a hallgatók, a gyakorlatot pedig a közelmúltban egymilliárd forintos beruházással létrehozott Térségi Integrált Szakképzési Központban és a Péch Antal Szakközépiskolában sajátíthatják majd el.
A tanévnyitón bejelentették, hogy a Modern Üzleti Tudományok Főiskolája huszonöt laptopot ajándékoz a legtöbb ponttal rendelkező azon hallgatóknak, akik első helyen az intézményt jelölték meg felvételi lapjukon.
A főiskolára összesen 537 diákot vettek fel, ez a korábbi évek adataihoz képest tízszázalékos csökkentést jelent, ami megfelel a magyar felsőoktatás átlagának. Az intézmény budapesti tagozatán 111 nappalis és 135 levelezős, Tatabányán pedig 170 nappalis és 121 levelezős hallgató kezdheti meg tanulmányait.
A 16. tanévét megkezdő intézmény gazdaságtudományi felsőfokú szakképzési kínálatát is megújította, nemzetközi szállítmányozási és logisztikai ügyintézői és európai uniós üzleti szakügyintézői képzéseket indítottak.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája tíz éve tart fenn kihelyezett tagozatot Székelyudvarhelyen, itt 400 hallgatót képeznek, a most zajló beiratkozások alapján mintegy 120 első évesre számítanak.
(mti)