A Dávid-féle ajánlatban az szerepelt, hogy a parlament „új többsége”, vagyis az ellenzék fogalmazzon meg egy adókoncepciót, olyat, amelyet a kormány ellenében tudna támogatni a Fidesz, a KDNP, az MDF és az SZDSZ. Amennyiben ilyen, egyöntetű támogatással bíró javaslat nem hozható tető alá, akkor – így Dávid – az ellenzéki többség dönthetne a parlament feloszlatásáról, ezzel az előre hozott választások kikényszerítéséről.
Az SZDSZ ügyvivőinek egyike lapunknak elmondta: a demokrata fórum elnökének javaslata nem más, „mint saját pártelnöki kampányának része, ezért érdemben nekünk ezzel nem kell foglalkoznunk”. Egy másik ügyvivő is azt emelte ki, hogy egyelőre nem tudni, három hét múlva ki lesz az MDF vezetője (a párt tisztújítására szeptember 27-én kerül sor – a szerk.), ráadásul „az nem járja”, hogy egy parlamentáris rendszerben az országgyűlés legkisebb, ráadásul ellenzéki frakciója diktálja az ország működésének feltételeit. Az SZDSZ felső vezetőinek álláspontja szerint az adótörvények és a költségvetés parlamenti vitájában van helye annak, hogy az MDF megtegye javaslatait.
A fentiek tükrében az már végképp nem tűnik valószínűnek, hogy az SZDSZ – legalábbis a közeljövőben – egy esetleges ellenzéki csúcstalálkozón a parlament feloszlatása mellett voksolna. Az mindenesetre világos, hogy a volt koalíciós párt egyelőre nem tartja érdemi tárgyalópartnernek a tisztújítás előtt álló MDF-et.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.