Az új laboratórium lehetővé teszi a pacemaker vagy automata defibrillátor beültetésével járó sürgősségi és a megelőző, illetve diagnosztikus beavatkozások teljes szétválasztását – mondta a labor átadásakor az SZTE II. számú Belgyógyászati Klinikájának és Kardiológiai Központjának vezetője. Hozzátette: a szakmai színvonal emelkedése mellett így akár felére is csökkenhet a jelenleg hathetes várólista.
A labor kiépítését, a műszerek beszerzését a Medirex Zrt. végezte, az egyetem öt éven keresztül a cégtől bérli a berendezéseket havi mintegy négymillió forintos díj ellenében – tudatta a professzor.
Sághy László egyetemi adjunktus elmondta, kevés olyan strukturális szívrendellenesség van, amelynek ne lenne tünete a szívritmuszavar. A szívinfarktuson átesetett betegek 20-40 százalékánál jelentkezik például valamilyen ritmuszavar.
Szegeden nyolc esztendeje alakították ki az ország első szív-elektorfiziológiás központját, az új labor elkészültéig azonban egy helyen végezték a sürgősségi és a tervezhető beavatkozásokat. Évente mintegy 1200 beteget látnak el, elsősorban a Dél-Alföldről, de mivel bizonyos beavatkozásokat az országban csak itt tudnak elvégezni, érkeznek páciensek távolabbról is – közölte a szakember.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.