Bóbita Szegedre érkezett

Új taggal bővült a szegedi oroszláncsapat – áll a Szegedi Vadaspark hírlevelében. Bóbita, a fiatal nőstény megérkezett a Fővárosi Állat- és Növénykertből.

MNO
2008. 10. 27. 10:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mujkó, a hím, Sába és Elza, a két nőstény egyelőre az oroszlánházon belül, rács mögül ismerkedik az új jövevénnyel, hiszen Bóbitát több lépésben és kellő óvatossággal kell a csapatba szoktatni.

Bóbita Budapesten született 2007. április 3-án, tehát még kamaszkorúnak számít az oroszlánok világában. Ott barátságos oroszlánként ismerték, most azonban fajtársaival kell mielőbb összebarátkoznia.

Az oroszlán az egyetlen csapatban élő macskaféle. A közhiedelemmel ellentétben a csoportokat többnyire nem egy, hanem néhány hím vezeti, amelyek legtöbbször testvérei egymásnak, és együtt űzték el a csoport előző urait, illetve védekeznek az újabb trónkövetelőkkel szemben. A nőstények is szoros rokoni kapcsolatban állnak egymással, hiszen a felcseperedő utódok közül csak a hímek hagyják el szülőcsoportjukat. Ebből kifolyólag Bóbita csapatba szoktatásának legkritikusabb pontja az lesz, hogyan fogadják el az idősebb nőstények.

Az összeszoktatás Budapesten nem sikerült, ezért próbálkoznak Szegeden, ahol a vadaspark szakemberei már tettek szert némi tapasztalatra a jelenlegi csapat összeállításával. A folyamat hosszát előre kiszámítani nem lehet, hiszen az oroszlánok között is nagyok az egyedi különbségek.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.