„Az általános negatív hatások alól nem hiszem, hogy meg tudjuk védeni országainkat, abban viszont bízom, hogy ennek kártékony hatását nagymértékben tudjuk csökkenteni” – mondta Gyurcsány Ferenc a magyar-román kormányülés utáni sajtóértekezleten. Az amerikai, brit, ír, izlandi és német bankválsághoz hasonló közvetlenül nem fenyegeti Magyarországot.
Az általános bizalmatlanság, a hitelforrások szűkülése, a kamatok gyors emelkedése és a beruházások csökkenése azonban nagyon gyorsan átterjedhet a reálgazdaságra – tette hozzá. Magyarország egyrészt a pénzügyi válság elhárítására készül, másrészt a gazdasági lassulás hatásainak csökkentésére. A magyar kormány egyebek mellett 3-4 milliárd eurós támogatással szeretné a kis- és közepes vállalkozások lehetőségeit növelni.
A kabinet olyan programot is indít, amellyel segítenék ezeknek a vállalkozásoknak a külföldi piacokra jutását is – mondta a miniszterelnök. Gyurcsány Ferenc arról is beszélt, hogy az új költségvetésben Magyarország egy százalékot alig meghaladó gazdasági növekedéssel és három százalék alatti hiánnyal számol.
(MTI)

Milliárdos osztalékkal a zsebében panaszkodik a sanyarú helyzetre a 24.hu tulajdonosa