A felperes szerint a város önkormányzata jogellenesen elkülöníti a cigány gyerekeket – az iskola 173 tanulójának 85 százaléka roma –, ezért „látható határidőn belül” szükségesnek tartja a fenntartásában működtetett oktatási intézmény megszüntetését, az ott tanuló gyerekek integrálását a város más iskoláiba.
Az egyesület jogi képviselője a jogellenesség mellett a bezárásra érvként az oktatás színvonalának alacsony voltát is megjelölte, s az ezt igazoló, a 2007. évi országos kompetenciamérés eredményét a beadványához csatolta.
Az alperes vitatta a jogellenességet, hangsúlyozva: az önkormányzat nem érdekelt az iskola megszüntetésében, mert „az nem szolgálná az ott élők érdekeit”. Az önkormányzat jogi képviselője egyúttal benyújtott egy aláírásgyűjtő ívet, amelyet 203 az iskola megmaradása mellett állást foglaló szülő írt alá. Közölte továbbá, hogy az iskolában beás nyelvet és cigány népismeretet tanítanak.
Az alperes jogi képviselője szerint éppen azzal diszkriminálnák a cigány tanulókat, ha etnikai hovatartozásuk miatt a város más, lakóhelyüktől akár távoli iskoláiba „osztanák szét” őket.
A bíróság a tárgyalást elhalasztotta, s 15 napon belül mindkét féltől újabb, álláspontjukat bizonyító adatok beadását kérte. A per november 26-án folytatódik.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.