Az Amerikai Egyesült Államok jelzálogpiacáról kiindult hitelválság világszintű pénzügyi válsággá nőtte ki magát, amely begyűrűzött Magyarországra is. A járműiparral és járműalkatrész-gyártással foglalkozó cégek magyarországi telephelyein létszám-leépítési folyamatok indultak el, amelyek során a munkaadók – költségük csökkentése érdekében – a legegyszerűbb utat választják: elküldik a dolgozókat. Az eljárás munkahelyek ezreit veszélyezteti.
A Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöksége közleményében tiltakozik az ellen, hogy a munkáltatók az érdemi válságkezelés (például munkaszervezés) helyett azonnali elbocsátásokat hajtanak végre, sokszor a munkajogi szabályok megkerülésével vagy kijátszásával. A szövetség felszólítja a munkáltatókat, hogy a kialakult válság kezelésekor ne csak a szűk profitérdeket kövessék, hanem törekedjenek hosszú távú megoldásokra a munkavállalói érdekek beszámításával.
A közleményben tudatják, hogy szakszervezeti tisztségviselőik figyelmét felhívták arra, kérjenek azonnali tájékoztatást a cégek vezetésétől a vállalkozás gazdasági helyzetét illetően: szükség van-e válságkezelő lépésekre, és ha igen, akkor az milyen következményekkel jár az ott dolgozók számára. Minden vasas-szakszervezeti tagot kérnek, hogy a tisztségviselővel történő konzultáció nélkül semmilyen papírt ne írjon alá, mert többször előfordult, hogy a munkáltató közös megegyezésre hivatkozva aláíratott egy számára kedvező munkaviszony megszüntetését jelentő iratot – áll a Vasas Szakszervezeti Szövetség közleményében.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.