Április 14-én és 15-én Faddon, egy Sport utcai házban máig ismeretlen tettesek szándékosan tüzet okoztak, majd május 26-án egy Kossuth utcai ház falára Molotov-koktélt dobtak. Az első esetben a ház födémszerkezete kapott lángra, a második esetben kisebb tűz keletkezett. Mindkét épületet romák lakták.Farkas Kinga sajtóreferens tájékoztatása szerint a TMRFK bűnügyi osztálya rongálás alapos gyanúja miatt folytat eljárást. Gyanúsított még egyik ügyben sincs.
A TMRFK korábban azt közölte az MTI-vel: a nyomozás határidejét meghosszabbították; garázdaság és súlyos testi sértés kísérlete miatt eljárás folyik a sértett ellen is, aki megpróbált bosszút állni a gyújtogatás vélt elkövetőjén.
Bencze József országos rendőrfőkapitány múlt csütörtökön jelentette be, hogy a nagycsécsi és a pécsi, halálos áldozatot követelő támadás ügyében tízmillió forintos nyomravezetői díjat tűztek ki, az illetékes megyei főkapitányságok pedig egy-egymillió forintot ajánlanak fel azoknak, akik érdemi információval szolgálnak másik tizennégy, személyi sérüléssel nem járó, romák elleni támadásról.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.