Lendvai Ildikó (MSZP) a megbeszélés után újságíróknak azt mondta: a képviselői költségtérítés megadóztatása kapcsán az MSZP az adómentes költségtérítés megszüntetésére és egy adózó költségátalány-rendszer életbe léptetésére tett javaslatot.
Balsai István (Fidesz) pártja álláspontjáról azt mondta: szeretnék elérni, hogy a miniszterelnök, a miniszterek, az államtitkárok és az egyéb állami vezetők juttatásai álljanak vissza a 2002-es szintre, és ehhez igazodhat a képviselők jövedelme is.
Gusztos Péter (SZDSZ) jelezte, hogy elfogadják és támogatják a képviselői jövedelmek befagyasztását, Herényi Károly (MDF) pedig megerősítette pártja álláspontját, amely alapján a képviselők novembertől lemondanának költségtérítésük 18 százalékáról.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.