Leszakadt a felsővezeték a Keleti pályaudvaron

Leszakadt a vasúti felsővezeték a Keleti pályaudvaron kedden reggel, emiatt 50-60 perces késéssel érkeznek és indulnak a szolnoki, ceglédi és győri vonatok – közölte a MÁV Zrt. sajtóügyeletese.

MNO
2008. 11. 25. 7:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A felsővezeték 4 óra 40 perckor szakadt le, emiatt a 8. és a 13. vágányok fölött a felsővezeték-rendszerben nincs áram, a pályaudvar csak az 1. és a 7. vágányokra fogadja, illetve onnan indítja a vonatokat – írta Both Ferenc. A torlódások miatt a vonatok 50-60 perc késéssel érkeznek és indulnak a Budapest-Hatvan-Miskolc, a Budapest-Cegléd-Szolnok-Záhony, a Budapest-Cegléd-Szeged, a Budapest-Újszász-Szolnok-Békéscsaba és a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon – olvasható a közleményben.

A tájékoztatás szerint néhány elővárosi vonatot Rákos illetve Kőbánya-felső állomásról fordítanak vissza, ezeken a vonalakon – a szerelvényforduló miatt – csak a délutáni órákra áll helyre a menetrendszerű közlekedés. A leszakadt felsővezeték helyreállítását a MÁV Zrt. szakemberei megkezdték, a teljes helyreállítást a kora délelőtti órákra ígérik.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.