Pelczné: Hatástalannak bizonyult az első nemzeti fejlesztési terv

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Nem volt hatása az első nemzeti fejlesztési tervnek, nem javult az életminőség, illetve nem csökkentek a regionális különbségek, és a 2007-2013 közötti második nemzeti fejlesztési terv örökölte az első hibáit - mondta Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke pénteken Budapesten egy konferencián.

MNO
2008. 11. 21. 15:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezzel kapcsolatban De Blasio Antonio néppárti európai parlamenti képviselő azt mondta, kezdeményezni fogja a vonatkozó rendelet felülvizsgálatát. Ovidiu Ispir számvevőszéki bíró ismertetése szerint az Európai Unió regionális és strukturális politikája a szegényebb régiók felzárkóztatására, az infrastruktúra fejlesztésére irányul. Hozzátette: ezek az alapok alapvető részét képezik az EU 2007 és 2013 közötti költségvetésének, mintegy 347 milliárd eurót tesznek ki. Lena Andersson Pench, a Regionális Politikai Főigazgatóság Audit Igazgatóságának osztályvezetője arról számolt be, hogy még az első kifizetés előtt ellenőrzik, hogyan alakították ki a tagállamok a rendszereiket. Ez korábban nem így működött – mondta.

(mti)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.