Szerdától újra járható a budai alsó rakpart egy szakasza

Szerdától újra közlekedhetnek majd az autósok a budai alsó rakparton a Margit híd és az Erzsébet híd között.

MNO
2008. 11. 03. 20:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Hamarosan befejeződnek a budai Duna-parti főgyűjtőcsatorna építésének azon munkálatai, amely miatt korábban le kellett zárni a budai alsó rakpartot a Margit híd és Erzsébet híd között. November 5-től újra lehet közlekedni ezen az szakaszon, mindkét irányban. Az Attila úton október 31-én visszaállt az eredeti forgalmi rend” – olvasható az Élő Duna projekt kommunikációs cégének közleményében. A rakpartszakasz megnyitása után azonban még várható munkavégzés a Lánchíd és a Margit híd között.

A több mint két hónap alatt elkészültek azok a munkák, amelyekre az alsó rakparton meglévő és a felső rakpart alatt újonnan épülő csatornaszakaszok összekötéséhez volt szükség. A lezárást kihasználva az alsó rakpart érintett szakaszán a Fővárosi Gázművek felújította a gázvezetékeket – tette hozzá a közlemény.

A főgyűjtőcsatorna építésével egybekötve a Döbrentei tér és a Batthyány tér között felújítják a villamossíneket, ezért november 10-étől várhatóan jövő év május elejéig a 19-es és a 41-es villamosok csak a Döbrentei térig közlekednek. Az utasokat pótlóbuszok szállítják tovább az eredeti végállomásig, a Batthyány térig. A Döbrentei téren folytatódik a munka, ami miatt szerdától ideiglenes sávokon haladhatnak a Tabán felé közlekedő és az alsó rakpartra kanyarodó autósok, és a bicikliút egy részét is lezárják. Az eredeti forgalmi rend előreláthatólag 2009 májusában áll helyre a Döbrentei téren és a Várkert rakparton.

A tervek szerint a budai alsó rakpartot a Margit hídtól a Lágymányosi hídig 2009 januárjában vehetik birtokba újra az autósok, kétirányú közlekedéssel – olvasható a közleményben. A budapesti központi szennyvíztisztító telep és kapcsolódó létesítményei beruházás összköltsége mintegy 430 millió euró, amelynek 65 százalékát a kohéziós alapból az Európai Unió finanszírozza, 20 százalékát a magyar állam, 15 százalékát pedig a főváros állja.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.