Petőfi azt is üzeni, hogy mindazt, amit teszünk ezért a honért, együtt kell megharcolnunk, partnerségben, a megbékélés jegyében – mondta Szili Katalin a ma könyvtárként üzemelő Hattyúházban, amelyben egykor Petőfi édesapja, Petrovics István bérelt mészárszéket.
Az Országgyűlés elnöke szerint „nem a harc az útmutató, hanem az, hogy hogyan lehet ennek a közösségnek a gyarapodását, a jövőjét szolgálni”. Szili Katalin a jelen formálását fontosnak nevezte, hiszen ettől függ az, „hogy milyen lesz a jövőnk, milyen lesz a holnapunk, a holnaputánunk vagy milyen lesz a távoli jövőnk”.
Szavai szerint két dolgot tudunk adni gyerekeinknek, unokáinknak: gyökereket és szárnyakat. „A felelősség és a tudás gyökereit és a szabadság szárnyait” – fűzte hozzá.
A zsúfolásig megtelt könyvtárban az első sorban kaptak helyet a protokollvendégek. Amikor Szili Katalin észrevette, hogy sok idős ember érkezett a megnyitóra, felállt és átadta a helyét egy idős asszonynak. Ezután kisebb zavar után az első sort átadták az időseknek, a protokollvendégek pedig állva hallgatták végig a hosszú ünnepi műsort.
A Hattyúházban működő régi könyvtár átépítésére és kibővítésére címzett támogatást nyert 2006-ban Kiskunfélegyháza önkormányzata. A 470 millió forintba kerülő beruházás révén az addig ötszáz négyzetméteres városi könyvtár kétezer négyzetméterre bővült. A költségek 15 százalékát biztosította az önkormányzat, a többit a címzett támogatás fedezte.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.