Visszafoglalja az egri Markhot Ferenc Kórházat a VÉSZ?

A Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ) továbbra is „vissza akarja foglalni” az egri Markhot Ferenc Megyei Kórházat - hangzott el Éliás Ádám, a VÉSZ elnöke szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. • Elhalasztotta a bíróság a tárgyalást a HospInvest szerződéséről• Háromnapos ultimátumot kapott a HospInvest + Képek

MNO
2008. 11. 19. 14:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A „nyílt, cinikus, gátlástalan jogsértést” szünteti meg a VÉSZ akkor, amikor az egri kórházat visszafoglalja a HospInvest Zrt.-től – fogalmazott Éliás Ádám, aki szerint „sima technikai ügy a visszafoglalás”, amelynek azonban továbbra sem közölte a tervezett időpontját.

Az elnök azt mondta, hogy a szövetség csak támogatóként fog megjelenni a kórház visszafoglalásakor, a „főszerep a több száz kórházi dolgozóé lesz”. A szervezet levélben kérte Bencze József országos főkapitányt, hogy a rendőrök ne avatkozzanak be az eseményekbe – tette hozzá Éliás. A VÉSZ múlt szerdán már tüntetett a cég Megyeri úti székháza előtt, mert szerinte a HospInvest törvénytelenül üzemelteti az egri megyei kórházat. Pénteken a cég kezdeményezésére tárgyalóasztalhoz ültek, de nem jutottak egyetértésre a VÉSZ és a HospInvest képviselői.

A VÉSZ-t 2008. szeptember 15-én jegyezték be, fő területükként az érdekvédelmi tevékenységet jelölték meg. Mintegy ötven cég lépett be a szövetségbe, így ezeken keresztül hét-nyolcszáz tagjuk van – közölte az MTI-vel Éliás Ádám.

A HospInvest novembertől üzemelteti az egri Markhot Ferenc Megyei Kórházat. Heves megye szocialista többségű önkormányzata idén március 25-én döntött arról, hogy a következő húsz évben ez a vállalat működtetheti az intézményt. Szeptember 15-én a Heves Megyei Bíróság jogerősen hatályon kívül helyezte a megyei önkormányzat határozatát, amely a HospInvest Zrt.-t nyilvánította a vagyonkezelési pályázat győztesévé.

Sós Tamás, a megyei közgyűlés elnöke azonban másnap bejelentette: nem bontják fel a szerződést. Az MTI által korábban megkérdezett jogászok szerint az ítélet nem érinti közvetlenül a megye és a cég között létrejött szerződést, annak felbontása polgári peres úton kezdeményezhető. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megyei önkormányzat vezetőit, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. A pályáztatást és az átadás-átvételi folyamatot viharos tiltakozások kísérték.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.