10 milliárdos állami mentőöv a péti Nitrogénműveknek

A kormány hajlandó megmenteni a megingott helyzetű péti Nitrogénműveket, hogy életben tartsa a hazai agrárium műtrágyaellátása szempontjából kulcsfontosságú céget, amelynél áll a termelés.

MNO
2008. 12. 02. 6:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Fejlesztési Bank az egyik leggazdagabb magyarként számon tartott Bige László érdekeltségébe tartozó péti társaság többségi tulajdona, és egyéb biztosítékai fejében a meglévő 14 milliárd forintos állami hitelt további tízzel megfejelné, és a költségvetés terhére mindkettő mögé készfizető kezességet vállalna.

A mentőövről még nincs egyezség a kormányon belül. A vitához muníciót az adhatott, hogy a háttérben egyre elkeseredettebb harc folyik a Nitrogénművek részvényeinek 50 százalékáért Bige László és Rozsnyói György között. Utóbbi perben áll a cég feléért, és a pénzügyminiszternek írt levelében azt állítja, hogy a Nitrogénművek tavalyi hivatalos mérlegében szereplő többmilliárdos nyereséggel szemben ennél is nagyobb veszteséget szenvedett el balul kiütő devizaügyletei miatt – olvasható a Népszabadságban.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.