A vakok és gyengénlátók számára indít honlapot a Fidesz

Honlapot indít a Fidesz és a KDNP a vakok és gyengénlátók számára. Az ötletet a fehér bot napján jelentették be, ezúttal a megvalósítás részleteiről tájékoztatták a sajtó képviselőit.

MNO
2008. 12. 02. 10:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Olyan rendszert találtunk ki, amelynek segítségével bármikor tudunk segíteni, amennyiben az esti felolvasásokat felvesszük diktafonra, majd feltöltjük a honlapra” – mondta el Pokorni Zoltán, megjegyezve: így azokba az iskolákba és otthonokba is eljuthat az anyag, ahol nem tudnak olvasni.

A Fidesz alelnöke rámutatott arra is: a hangoskönyveket a gyerekek nem szeretik használni, ugyanis egyfajta értelmező olvasást is közvetítenek, amellyel megfosztják a gyermeket a saját, belső képalkotástól. A mesehallgatás gyógyító hatású a gyerekek számára – tette hozzá a politikus a párt hivatalos weboldalának tudósítása szerint. „Valamennyien tudunk segíteni, egy fillér nélkül. Nem a befolyásunkat és a pénzünket kell erre áldozni, hanem az időnket” – hangsúlyozta Pokorni Zoltán, aki időt kért barátaitól, azoktól, akik segíteni akarnak. „Szánjanak időt az olvasásra” – jegyezte meg.

Soltész Miklós köszönetét fejezte ki az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetségnek és az Összefogás a Magyar Családokért Egyesületnek. A Távirati Iroda tudósítása szerint a www.hallgassmeg.hu honlapon gyerekek és felnőttek, iskolák, közösségek, civil szervezetek segítségét várják a hanganyagok gyarapításában, de Pokorni Zoltán és Soltész Miklós minden iskolaigazgatónak is írt egy levelet, amelyben felhívja a figyelmet a kezdeményezésre. A hallgassmeg.hu oldalon már most is szerepel néhány hanganyag, főként a XII. kerületi Zugligeti úti általános iskola diákjainak jóvoltából, számos kérés is érkezett már vak és gyengénlátó gyerekektől, akik többek között a Csipkerózsikát, Móricz Zsigmond Hét krajcár című novelláját vagy Kosztolányi Dezső Pacsirta című regényét szeretnék meghallgatni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.