Akciót indítottak a balesetek megelőzésére Somogyban

Közlekedésbiztonsági jutalmazási és figyelemfelkeltő akciót indít egy kutatás eredményeit figyelembe véve a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság és a Somogy Megyei Baleset-megelőzési Bizottság (SMBB) – közölte Horváth József somogyi rendészeti igazgató kedden a 7. számú főút balatonfenyvesi részén rögtönzött sajtótájékoztatón.

MNO
2008. 12. 16. 13:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendőr ezredes elmondta, hogy a bizottság és a Kaposvári Egyetem közös kutatása keretében csaknem ezer közlekedővel készítettek mélyinterjút szakemberek bevonásával a baleseti helyzetekről, a közlekedésbiztonság és a rendőri intézkedések értékeléséről. A kutatás eredménye szerint pozitív hatása lenne annak, ha a rendőrség hatékonyabban és többet kommunikálna a közlekedőkkel. Ennek jegyében kedden elhelyeztek több figyelemfelkeltő táblát – és továbbiakat kívánnak felállítani – Somogy veszélyes útszakaszain, így a 7. számú főút mentén is. Ezeken a biztonsági öv használatára, a sebességhatárok betartására és az alkoholmentes vezetésre figyelmeztetnek. Az egyik ilyen táblát – amely keresztet ábrázol, „Biztos?” felirattal – Balatonfenyves külterületén, egy közlekedési balesetben elhunyt fiatalember kegyhelye mellett állították fel.

Az idei, Somogy megyei közlekedési statisztikai adatokról beszámolva a rendészeti igazgató elmondta: az év első 11 hónapjában 7 százalékkal, vagyis negyvenöttel kevesebben sérültek meg, mint az elmúlt esztendő hasonló időszakában, azonban néggyel emelkedett a halálos balesetek száma. A sérüléssel vagy halállal végződő balesetek közül minden harmadik gyorshajtás miatt következett be. A gyorshajtás visszaszorítására tíz sebességmérő műszert működtet a rendőrség a megye útjain, váltogatva a helyszíneket. A hazai és nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, hogy hatszoros kockázatot jelent, ha valaki nem használ biztonsági övet, illetve a kicsiknek nem biztosít gyermekülést.

A megyében 32 olyan közlekedési baleset történt az idén, amelyben gyermek sérült meg. Ezek közül 15 esetben a biztonsági eszköz hiánya miatt következett be a sérülés. Kulcsár Tibor alezredes, az SMBB ügyvezető elnöke számolt be arról a somogyi kezdeményezésről, amelynek lényege, hogy december 17-e és január 15-e között rendőrsági akció keretében jutalmazzák a megye útjain szabályosan közlekedőket. A közúti ellenőrzések során egy naptárat és egy „Somogyban biztonságban” matricát kapnak a jól vizsgázók. Január végén pedig tíz ajándékcsomagot sorsolnak ki azok között, akik matricát nyertek, és az ezzel feldíszített autójukról fotót küldenek a rendőrségnek. A rendőrség a közlekedőkkel folytatott hatékonyabb párbeszédet kívánja elősegíteni azzal is, hogy a somogyi rendőrök kommunikációs tréningen vesznek részt, önálló baleset-megelőzési honlapot működtetnek majd, továbbá a közösségi marketing eszközeivel megszólítják, illetve a biztonságos közlekedésre nevelik a gyerekeket és a fiatalokat.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.