Demszky: Kevesebb támogatást kapott a főváros az államtól

Nehéz, de eredményes év volt az idei; növekedett a főváros gazdasága, több lett a helyi iparűzési adóbevétel, ugyanakkor kevesebb támogatást kapott az államtól a főváros – mondta Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester a helyetteseivel közösen tartott pénteki évértékelő sajtótájékoztatóján.

MNO
2008. 12. 19. 15:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főpolgármester elmondta, hogy a idén Budapest 561 milliárd forinttal gazdálkodhatott és 2000 óta mintegy 130 százalékkal nőtt az iparűzésiadó-bevétel. Negatívumként említette, hogy az állam minden 100 – személyi jövedelemadóként befizetett – forintból mindössze 60 fillért juttatott vissza a fővárosnak. A fővárosi beruházásokról a főpolgármester úgy nyilatkozott, hogy sok munka folyik párhuzamosan; 2013-ig összesen 900 milliárd forint értékben valósulhatnak meg különböző projektek városszerte. A beruházások uniós támogatásához viszont önrészt kell felmutatnia a fővárosnak, ezt garantálná a Főgáz eladása. A részvények értékét még nem mérték fel, erre hamarosan pályázatot írnak ki. Az értékesítést egy év alatt lehet lebonyolítani – tette hozzá.

A hamarosan befejeződő beruházásokról, fejlesztésekről szólva Demszky Gábor elmondta, hogy májusra várják a megújult Kiskörút átadását; még idén december 22-én megnyitják a Szabadság híd és a Lágymányosi híd közötti szakaszát a budai alsó rakpartnak, de itt még számítani lehet részleges forgalomkorlátozásra később. A Szabadság híd várhatóan 2009 májusára készül el, viszont a villamosforgalom már a hétvégén elindulhat rajta – mondta.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.