A feljelentés szerint a fővárosi közlekedési vállalat szakszervezetei a Stadionok irodaház eladása miatt fordultak a rendőrséghez, mert azt sejtik, hogy a valós értékénél jóval kevesebbért adtak túl az irodaházon. A BKV még április végén adta el a XIV. kerületben, a Hungária körút 46. szám alatt lévő telephelyének hozzávetőleg egyhatodát a Welt-Stadt Immobilien Ingatlanberuházó Kft.-nek. A cég 40 millió forint plusz áfát, összesen 48 millió forintot fizetett a tulajdonhányadért – olvasható a dokumentumban.
„A BKV – figyelmen kívül hagyva a szakszervezetekkel május 27-én kötött megállapodást, amelyben kötelezte magát, hogy nem ad el az érdekképviseletek beleegyezése nélkül telephelyet – augusztus 7-én együttműködési megállapodást kötött az ingatlan fennmaradó területének hatvan napon belüli eladására vonatkozóan” 490 millió forint plusz áfa áron – áll a feljelentésben.
A rendelkezésre álló dokumentumok szerint a Stadionok irodaházat a vevő el akarja bontani, helyére bevásárlóközpontot, irodaházat és parkolóházat építene. A metrót pedig csak az üzletsoron keresztül lehetne megközelíteni.
A feljelentésben foglaltak szerint az augusztusi együttműködési megállapodás egyik pontja kitér arra, hogy a beruházás metrót érintő költségét, hat mozgólépcső és négy lift kiépítését a BKV állná. A becslések szerint mintegy 360 millió forint értékű munka levonódna a 490 millió forint plusz áfás teljes vételárból. A BKV-t ráadásul egyéb költségek is terhelnék, úgy mint az építkezés alatt a metrópótló buszok közlekedtetése, az utastájékoztatás, a kiköltöztetés és a most az ingatlanban működő üzletek kártalanítása.
A szakszervezetek sejtése szerint a bevételből a végén gyakorlatilag semmi sem maradna a BKV-nak. Az épületben jelenleg a metró-, a HÉV- és a villamoságazat forgalmi és műszaki irányító szervezetei dolgoznak, és ott van három szakszervezet székhelye is – olvasható a dokumentumban.
„A BKV gondos gazdaként járt el”
Szilágyi Károly, a BKV szóvivője telefonon az MTI-nek úgy reagált: a fejlesztő társasággal kötött megállapodás nem tartalmaz összeget, az nem nevezhető előszerződésnek, a BKV-nak nem keletkezett eladási kötelezettsége. Hozzátette, hogy a BKV gondos gazdaként járt el, mert minden eddig keletkezett iratot ingatlanszakértőkkel és több jogásszal is átvizsgáltattak. Elmondta azt is, hogy a cég az ingatlan fejlesztésekor figyelembe vette a szakszervezetekkel kötött augusztus 7-i megállapodást. Az eddig keletkezett minden iratot átvizsgáltattak ingatlanszakértőkkel, két büntetőjogásszal is és gondos gazdaként járnak el.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.