Két kamion ajándék a csángó karácsonyfák alá

Az országgyűlés és a Magyar Vöröskereszt kétmillió forint értékű ajándékot küldött több mint ezer csángómagyar családnak.

MNO
2008. 12. 12. 14:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A két kamionnyi csángóknak szánt ajándékot Bákóban adták át a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége elnökének. Solomon Adrián, a Moldvai Csngómagyarok Szövetségének elnöke elmondta, hogy a csomagokból elsősorban azok a csángó gyerekek kapnak, akik részt vesznek az oktatási programban, de kapnak belőle a szegényebb, rászoruló családok is. A magyar delegáció tagjai maguk segítettek a szállításban. A csángómagyar családok karácsony előtt kapják majd meg a csomagokat.

(zarandoklat.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.