
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Meg kell nézni alaposan, hogy miként, mennyire működnek az egyes magyar-szlovák kormányközi vegyes bizottságok – mondta Göncz Kinga külügyminiszter Brüsszelben annak kapcsán, hogy hétfőn Budapesten ismét tárgyalóasztalhoz ül Ján Kubis szlovák külügyminiszterrel. A magyar diplomácia irányítójának pénteki nyilatkozata szerint a magyar-szlovák alapszerződésben előírt kormányközi vegyes bizottságok működése kiemelkedő fontosságú a felmerülő gyakorlati problémák kezelésében.
„Meglepődtem a magyar kormányfő hatpontos javaslatán, amelyről először csak a révkomáromi munkatalálkozón hallottam. Miként lehetséges az, hogy ilyesmiket a szlovákiai magyarok, de a Magyar Koalíció Pártjának vezetői sem javasoltak? Mi a létező gondokról, így a szélsőséges megnyilvánulások és szerveződések elleni erőteljesebb fellépésről, a nemzetiségi iskolák tankönyveinek ügyéről, valamint más égető kérdésekről óhajtottunk tárgyalni. Erre elénk tett újabb követeléseket, mindenféle diplomáciai előkészítés nélkül” – mondta Ján Kubis.
A külügyminiszter Sólyom László államfő javaslataival kapcsolatban azt mondta: nincs szükség kisebbségi ombudsmanra és kisebbségi törvényre sem Szlovákiában. Ján Kubis a kisebbségi tankönyvtörvénnyel kapcsoltban kiemelte: szerinte a kisebbségek törvényes joga anyanyelvükön használni a hagyományos, tehát nem a XIX. század végén mesterségesen alkotott szlovákiai helységneveket. Reméli, hogy az államfő aláírja a parlament által elfogadott jogszabályt és a vitatott részletkérdéseket kellő rendelkezésekkel megoldják – tette hozzá. Szerinte nevetség tárgyává lett külföldön Magyarország és Szlovákia a két ország közötti vita miatt.
Vannak vitás kérdések, nézeteltéréseink is, de ezeket az uniós tagországok között szokásos módszerekkel kell megtárgyalni – tette hozzá. A jövő hétfői külügyminiszteri találkozóról szólva Ján Kubis elmondta: Göncz Kingával a feladatuk a szlovák-magyar alapszerződés alapján létrejött vegyes bizottságok munkájának fellendítése. Végre minden társelnöki posztot be kell tölteni, hogy az eddiginél nagyobb lendülettel folytatódhasson a munka – tette hozzá.
(MTI)
Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség
Most kiderül, Zelenszkijnek a fotel vagy a tűzszünet a fontosabb
Kiadták a figyelmeztetést: ne küldj több SMS-t, különben...
Végre Trump is megszólalt az orosz bombázók ukrán megsemmisítéséről
Eddig titkolta Törőcsik Franciska, most végre megmutatta: a rajongók szóhoz sem jutottak!
Egy vérfürdő után benyújtotta lemondását az ukrán szárazföldi erők parancsnoka
Orosz válasz: ballisztikus csapás Ukrajnára
Ezek az ételek jobban károsíthatják a májadat, mint az alkohol
Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó
A Fradi megkezdte a bevásárlást a magyar játékosokból – Lisztes Krisztián is hazatérhet
Ukrajna légicsapása globális kockázatokat rejt
Eldőlt, Orbán Viktor lesz 2026 után is a miniszterelnök újabb négy évre
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.