Lakat kerül a fedett zalaszentgróti fürdőre

Januártól három hónapra bezár a fedett fürdő Zalaszentgróton, ugyanis a bevételek nem fedezik az üzemeltetés költségeit, a város pedig nem tud hozzájárulni a működtetéséhez – írta hétfőn a Zalai Hírlap.

MNO
2008. 12. 29. 8:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kimutatások alapján a teljes és a csökkentett nyitva tartás esetén is milliókkal kellett volna a városnak hozzájárulnia a költségekhez. Az eddigi üzemeltető cég nem vállalja tovább a termálfürdő működtetését, ezért a kialakult kényszerhelyzetben a képviselő-testület tagjai úgy döntöttek, hogy a jövőben az önkormányzat vállalkozása, a Szentgróti Víz- és Fürdő Kft. üzemelteti a létesítményt – olvasható a lapban.

Március végéig szakértőkkel vizsgáltatják meg a rezsiköltségeket, műszaki-energetikai tanulmányt készíttetnek és megoldást keresnek a gazdaságos működtetésre. A számítások alapján döntenek majd arról, hogy 2009 áprilisától milyen formában üzemeltetik a fürdőt – nyilatkozta a lapnak Császár József polgármester. Borsos Zoltán, a fürdő vezetője elmondta, hogy az elmúlt évben 74 ezren, idén eddig 70 ezren váltottak jegyet a zalaszentgróti fedett fürdőbe, ami szerinte átlagos forgalomnak számít.

(Zalai Hírlap)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.