A gödi Városvédők Egyesülete 2 hónappal ezelőtti felszólítását követően Nógrádi Gergely, a fogyatékosokat gúnyoló SZDSZ-es képviselő 2009. január 1-jei hatállyal lemondott képviselői mandátumáról.
A gödi Városvédők Egyesületének képviselői csoportja 2008. október 11-én MTI-OS-közleményben lemondásra szólította fel Nógrádi Gergely helyi önkormányzati képviselőt, amiért többször gúnyolódott siket képviselőtársa fogyatékosságán, és azért bocsánatot sem kért. A felhíváshoz később több civil és politikai szervezet is csatlakozott.
Az önkormányzat december 11-i ülésén Nógrádi bejelentette, hogy 2009. január 1-től lemond listás képviselői mandátumáról, és helyét a Szabad Demokraták Szövetsége gödi szervezetének elnöke veszi át. A Városvédők Egyesületének képviselői megnyugvással vették tudomásul Nógrádi lemondását, ugyanakkor sajnálják, hogy sem ő, sem az őt delegáló szervezet továbbra sem kért nyilvánosan bocsánatot a megsértett fogyatékos képviselőtől.
(MTI)