Sorozatbetörőket fogtak el Debrecenben

Sorozatban elkövetett betörések tetteseit fogta el a rendőrség Hajdú-Bihar megyében; az ünnepek közeledtével a forgalom mellett a bűnözés is növekszik – közölte Tóth Ferenc, a debreceni rendőrkapitányság bűnügyi osztályvezetője sajtótájékoztatón.

MNO
2008. 12. 08. 10:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bűncselekmények mintegy 70 százaléka vagyon ellen irányul, a karácsony közeledtével jelentősen növekszik a pavilonfeltörések száma. Decemberben már két betöréssorozat elkövetőit is kézre kerítette a rendőrség: novemberben azonos módszerekkel raboltak ki ruházati és elektronikai boltokat, valamint motorkerékpár-szaküzletet. A kár mindenhol százezres nagyságrendű volt, az elkövetők többszörösen visszaeső, büntetett előéletű, hajdúböszörményi és hajdúhadházi személyek – mondta. Egy másik betöréssorozat kis pavilonok és üzletek ellen irányult, a mintegy két tucat betörés összértéke nem haladta meg az ötszázezer forintot. Az elkövetők szintén büntetett előéletű, bocskaikerti és hajdúhadházi fiatalok voltak. Az eltulajdonított áru egy részét a rendőrség mindkét esetben házkutatások során lefoglalta – közölte Tóth Ferenc.

Kovács Gyula, a debreceni rendőrkapitányság közrendvédelmi osztályvezetője hozzátette: az ünnepek közeledtével a növekvő forgalom miatt a bűnözés mértéke eléri a nyári turistaszezonét, ezért a rendőrség növeli járőrei jelenlétét Debrecen belvárosában, valamint a nagyobb piacok és bevásárlóközpontok környékén. Az ünnepek alatt a lopások mellett az illegális árusok és a tiltott pirotechnikai eszközök terjedése is indokolttá teszi a fokozott rendőri jelenlétet – zárta szavait Kovács.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.