Szabálytalanul vételezte a villanyáramot Bajnai Gordon? + Videó

Szabálytalan vételezést állapított meg az áramszolgáltató két villanyszerelője Bajnai Gordon gazdasági miniszter házánál – legalábbis egy a Hír TV birtokába került dokumentum szerint. A rézvezetékeket az éjszakai mérőre kötötték rá. Az Elmű ennek ellenére tévedésre és a szerelők hibájára hivatkozott, és bocsánatot kért a minisztertől. A szabálytalanságért nem kapott bírságot a tárcavezető, pedig az Elmű honlapján talált dokumentumok szerint a szabálytalan vételezésért járna.

MNO
2008. 12. 01. 23:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hír Televízió felvételeit itt nézheti meg.


A nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter az interneten közzétett vagyonnyilatkozata szerint 2006-ban vásárolta hegyvidéki villáját. Azt az épületet, amelynek villanyóráját a Hír TV birtokába jutott jegyzőkönyv szerint 2008. július 23-án ellenőrizték a Budapesti Elektromos Művek Nyrt. szakemberei. Az Elmű dolgozói megállapították, hogy Bajnai Gordon villanyóraszekrényében az éjszakai árammérőbe rézdrót van bekötve, ezért az ügyet cégen belül átadták a „szabálytalan vételezés csoportnak”. A jegyzőkönyvet, úgy tudjuk, a miniszter gondnoka írta alá.

A következő csoport lecserélte a korábbi fogyasztásmérőt, az Elmű pedig bocsánatot kért a minisztertől. A Bajnai Gordonnak írt levélből az is kiderül: a szolgáltató a szabálytalanságot jelentő szerelőket hibáztatta – a cég szerint szakmai tévedésen alapult a jelentésük, amelyet a fogyasztásmérő hely nehéz áttekinthetőségével magyaráztak. Bajnai Gordon jelenleg külföldi úton van, erre hivatkozva a Hír Televízió először nem kapott választ kérdéseire tárcája sajtóosztályától sem. Nem sokkal később azonban megküldték az Elmű levelét és a minisztérium hivatalos válaszát is.

„A hivatalos ellenőrzés egy olyan, nem a fogyasztó hibájából keletkezett műszaki hibát talált, amely a fogyasztónak okozott kárt” – derült ki a minisztérium leveléből.

Az áramszolgáltató sajtóosztályán is csak levélben válaszoltak. Ebben azt írják, hogy a „szabálytalan vételezés” műszaki kategória, amely mind a szolgáltató, mind pedig a fogyasztó hibájából is bekövetkezhet. Az Elmű szerint ebben az esetben a szolgáltató hibázott.

„A konkrét fogyasztó által kért ellenőrzés semmiféle mulasztást nem állapított meg a fogyasztóval szemben, hanem olyan műszaki hibát tárt föl, amely nem a szolgáltatónak, hanem a fogyasztónak okozott kárt, így azt haladéktalanul helyreállítottuk” – áll az Elmű válaszában.

Az Elmű honlapja szerint a szabálytalan vételezés szerződésszegésnek minősül. Aki a fogyasztásmérő berendezés befolyásolásával vagy megkerülésével vételez áramot, azzal kötbért fizettetnek, és a szolgáltatást felfüggesztik, indokolt esetben pedig rendőrségi feljelentést is tesz a szolgáltató.

(hírTV)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.