Csepeli kivégzés: a társtettes és az egyik áldozat is MSZP-s

Szocialista politikus a csepeli kettős gyilkosság társtettese, az egyik áldozat pedig a csepeli önkormányzat MSZP-frakciójának helyettes vezetője volt. A két MSZP-s politikus korábban egy alapítványon keresztül megszerezte azt az intézményt, ahol a gyilkosság is történt. Csepel szocialista polgármestere szerint az ügynek nincsenek a párthoz köthető szálai.• Elfogták a csepeli kettős gyilkosság elkövetőjét és társtettesét + Képriport• Csepeli lövöldözés: az igazgató és helyettese az áldozat + Videók• Nem találják a gyilkosságról készült felvételeket

Pálffy Lajos
2009. 01. 08. 18:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kettős gyilkosság társtettese, Deme Gábor az iskola gazdasági igazgatóhelyettese volt. Deme az önkormányzat pénzügyi bizottságának jelenleg is tagja, a csepeli MSZP-nek pedig decemberig elnökségi tagja volt. A társtettes a szocialisták önkormányzati képviselőjelöltje is volt 2006-ban Csepelen. Takács József igazgató – az egyik áldozat – és Deme Gábor nemcsak az iskolában voltak munkatársak, de egy bizottságban is dolgoztak a csepeli önkormányzatnál. Kapcsolatuk azért is réginek mondható, mert mint az MNO megtudta, közösen „privatizálták” a Csepel-sziget Humánerőforrás Fejlesztő és Foglalkoztatást Támogató Alapítványon keresztül azt az iskolát, ahol a kettős gyilkosság is történt. Takács vezette az alapítvány kuratóriumát, emellett Csepel oktatásért felelős polgármester-helyettese is volt 1998 és 2002 között. Deme Gábor az első időkben az iskolát igazgatta, majd gazdasági vezetője lett az intézménynek. Érdekes módon máig is működő MSZP-s internetes oldalán – amelyen kapcsolatként még mindig a helyi szocialista pártiroda van megadva – a részletesen taglalt tanulmányi és szakmai önéletrajzban erről nem ír az ifjú szocialista politikus.

Deme Gábor pártjának elnökével


A kivégzés hátterében egy sikkasztási ügy áll. A rendőrség szerint Deme 3-4 millióval nem tudott elszámolni, és a gyilkosság előtt a néhány nappal korábban szintén eltávolított biztonsági őrrel együtt egyeztetni érkeztek az alapítvány kuratóriumi elnökéhez, Takács Józsefhez. A szerda esti megbeszélésen tehát egymás között próbáltak rendezni egy olyan problémát, ami a rendőrségre tartozik, a kuratórium elnökének kötelessége lett volna a tudomására jutott bűncselekményről a hatóságokat értesíteni. Mint ismert, a megbeszélés közben Deme társa a rendőrségi felvételeken látható és könnyen beszerezhető magyar, PA–63 típusú pisztollyal lelőtte az intézmény vezetőjét és az egyik tanárt. A rendőrség az elkövetők kilétét azután tudta meg, hogy a másik áldozatnál, a fejbe lőtt fiatal tanárnál megtalálták azt a magnetofont, amelyre nemcsak a beszélgetést, hanem a brutális gyilkosságot is rögzítette.

Tóth Mihály, Csepel MSZP-s polgármestere ezek után hangsúlyozta, hogy meggyőződése szerint a gyilkosságnak nincsenek politikai okai vagy a párthoz köthető szálai.

Deme főnökével és párttársával, a meggyilkolt Takács Józseffel

Fotók: Deme Gábor MSZP-s honlapja

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.