Cser-Palkovics: Újabb „szocialista biznisznek” lehetünk a tanúi + Videó

A Fidesz szerint újabb „szocialista biznisznek” lehetünk a tanúi, amellyel megint veszélybe került az állami vagyon, nevezetesen a Vértesi Erőmű – mondta a Fidesz helyettes szóvivője sajtótájékoztatón pénteken Budapesten.

MNO
2009. 01. 16. 11:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügy főszereplői között találjuk az MSZP-t mint kormánypártot, Gyurcsány Ferencet mint kormányfőt, a kormány egyik volt miniszterét, Szabó Pált, illetve egy szocialista milliárdost, Kapolyi Lászlót – közölte Cser-Palkovics András. Hozzátette: egy bukott közlekedési minisztert neveztek ki egy fontos tisztségre, majd ezt követően megjelent egy szocialista milliárdos, aki az érintett erőművet privatizálni szeretné. Az MTI beszámolt arról, hogy hétfőn a Vértesi Erőmű Zrt. rendkívüli közgyűlésén visszahívták Gálos Tibor vezérigazgatót, és a helyére Szabó Pált, a volt közlekedési, hírközlési és energiaügyi minisztert választották meg. A Fidesz szóvivője emlékeztetett arra, hogy Szabó Pál korábban a Magyar Postánál és a Hungalu Rt.-nél vezényelt le „gyanús üzleteket”. Megjegyezte: Szabó Pálnak korábban már voltak hasonló jellegű ügyei, amelyek kapcsolódtak Gyurcsány Ferenchez, a miniszterelnök vagyonának alapkövét ugyanis a Hungalutól megszerzett vállalatcsoport jelenti.

 

A helyettes szóvivő emlékeztetett Kapolyi László szavaira, aki csütörtökön azt közölte: nem állt el a Vértesi Erőmű megvásárlási szándékától. Cser-Palkovics András kitért arra is, hogy a kormány a kvótákkal kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségének nem a megfelelő módon tett eleget. Ezzel – szavai szerint – a kormány „átverte” az EU-t, s ez egy másfél milliárdos üzletet eredményezett. Sajtóinformációk szerint kozmetikázták a privatizáció előtt álló Vértesi Erőmű szén-dioxid-kibocsátási kvótáit, így – egy norvégiai központú szakmai portál szerint – a vállalat 400 ezer kibocsátási egységgel többet kapott, mint amennyi járt volna. Ez a pluszjuttatás ma körülbelül 1,5 milliárd forintot ér a piacon.

A Vértesi Erőművet – amely Magyarország második legnagyobb szénbázisú erőműve, és jelentős mértékű biomassza-tüzelésre is alkalmas – évek óta sikertelenül próbálják privatizálni, a korábbi érdeklődők sorra visszaléptek, mert kockázatosnak ítélték meg, hogy az új tulajdonosnak fel kell számolnia az erőmű által évtizedek óta okozott környezeti hatásokat, át kell vállalnia a társaság adósságát, valamint biztosítania kell a foglalkoztatás szintjét.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.