Az igazgató hangsúlyozta: a kialakult jégréteg sehol sem biztonságos, ezért azon tartózkodni nagyon veszélyes. A nyíregyházi vízügyi szervezet vezetőjének tájékoztatása szerint a Tiszán Tiszaszalka és Tiszaadony között 5 kilométeres hosszon 40 centiméteres vastagságon torlódott a jég, beavatkozásra azonban nincs szükség.
A folyón Tivadar környékén is összetorlódott a jég egy 300 méteres szakaszon 15 centiméteres vastagságban. Szabolcsveresmart és Tokaj között teljesen befagyott a Tisza, a jég vastagsága 9-13 centi közötti. Álló jég található Szabolcsveresmart alatt, valamint kisebb megszakításokkal Záhony és Szabolcsveresmart, Tiszaadony és Záhony, illetve Jánd és Tiszaszalka között. Úszó jég is található viszont Tiszabecs és Tivadar, továbbá Tivadar és Jánd között. A Túron megszakításokkal, illetve fél- és háromnegyed szélességgel 4-7 centiméter közötti a jég vastagsága.
A Szamoson a jég vastagsága 8 centi, s ott is találhatók úszó jégtáblás szakaszok. A Krasznán 11-13 centiméteres a jégréteg, csak Ágerdőmajor és Nyírcsaholy között vannak kisebb megszakítások az álló táblákon. A Lónyay-főcsatorna felső, négy kilométeres részét kivéve – ahol 50 százalékban úszó jég található – teljes hosszban befagyott, 8-14 centis a jégvastagság. Bodnár Gáspár hozzátette: elővigyázatosságból a gátőrök minden nap figyelemmel kísérik a szabolcsi folyók jéghelyzetét, s jelentéseiket a vízügyi igazgatóság központjában rendszeresen értékelik.
(MTI)