Félrevezetés? SZEF: idén már megvalósult a közszolgálat bérstopja!

A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) szerint 2009-ben megvalósult a közszférában a bérstop, mert a közszolgálat egyetlen tarifarendszere sem emelkedik. A szervezet elfogadhatatlannak tartja a bérstoppal és a közszféra 2009-es keresetkompenzációjával kapcsolatban megjelent félrevezető megnyilatkozásokat. • A kormány ígéri, nem fognak a 13. havi juttatáshoz nyúlni

MNO
2009. 01. 21. 13:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma elfogadhatatlannak tartja a bérstoppal és a közszféra 2009-es keresetkompenzációjával kapcsolatban megjelent félrevezető megnyilatkozásokat – erről a szervezet elnöke írt közleményt szerdán. A SZDSZ kedden szorgalmazott bérstopot, Fodor Gábor elnök szerint a kormánynak felül kell vizsgálnia a közszféra 13. havi bérével kapcsolatos decemberi álláspontját. Mint mondta, azért van szükség a közszféra bér- és létszámstopjára, mert indokolatlannak és igazságtalannak tartják a 4,5 százalékos emelést, miközben a piaci szférában nem nőnek a bérek, és munkahelyek szűnnek meg. Kóka János frakcióvezető arról beszélt, hogy a költségvetés elkészülte után a kormány a parlament megkerülésével 80 milliárd forintot fordított a minisztériumok év végi többletigényeire, 120 milliárd forintot pedig a közszféra 13. havi bérkompenzációjára.

A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma szerint viszont 2009-ben megvalósult a közszférában a bérstop, mert a közszolgálat egyetlen tarifarendszere sem emelkedik. A szervezet elnöke úgy véli, hogy a 13. havi illetmény és a 2008-as inflációs kompenzáció megvonásával 2009-re 10 százalékot meghaladó keresetveszteség fenyegette a közszolgálat munkavállalóit, és ezt „sikerült” a közszolgálati szakszervezeteknek a kormánnyal folytatott tárgyalások során 6 százalék körüli veszteségre csökkenteniük. „Azok a közszereplők, köztük pártpolitikusok, akik bármilyen minőségben nyilatkozva ezt a kompenzációt indokolatlannak, igazságtalannak tartják, és 4,5 százalékos emelésnek akarják beállítani – feszültséget szítva a köz- és a piaci szféra munkavállalói között –, veszélyeztetik az amúgy is törékeny társadalmi és munkabékét” – írta közleményében Varga László. Szerinte a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma érdekelt a valós tényeken alapuló nyílt és őszinte vitában, de elfogadhatatlannak tartja a félrevezető, cinikus megnyilatkozásokat, bárki részéről is hangozzanak el.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.