A jelentkező az általa kért elbírálási sorrend alapján az első olyan helyre nyer felvételt, ahol elérte a megállapított ponthatárt. Nem vehető fel felsőoktatási intézménybe az a pályázó, aki nem rendelkezik a képzéshez szükséges végzettséggel, nem éri el a megállapított ponthatárt, vagy a jogszabályi minimumpontszámot. Alap-, illetve egységes, osztatlan képzésben – az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal együtt, de a más jogcímen adható többletpontok nélkül számítva – 160 pont, felsőfokú szakképzésben pedig 140 pont a minimum.
A felvételről és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókról szóló levelet az érintett felsőoktatási intézménytől kapják meg a felvett jelentkezők. A keresztféléves képzésekre a november 15-i határidőig többen jelentkeztek, mint a megelőző évben: korábban 2073-an érdeklődtek a képzések iránt, most pedig 2670-en szeretnének valamilyen szakon tanulni.
Emelkedett a benyújtott jelentkezések száma is, 3810-ről 4720-ra. A jelentkezők 34 százaléka alapképzésekre, 55 százaléka mesterképzésekre nyújtott be kérelmet, 11 százalék felsőfokú szakképzésben szeretne továbbtanulni. A mesterképzések közül a legnépszerűbbnek a műszaki képzések bizonyultak, a jelentkezők 29 százaléka választott ilyen képzést. A bölcsészettudományi, gazdaságtudományi és informatikai szakokra a jelentkezők 12-15 százaléka pályázik, míg a diákok 26 százaléka tanári mesterszakra jelentkezett.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.