Az előterjesztést az indokolja, hogy január 23-án lejár az első 2 hónapos határidő, tekintettel arra, hogy november 23-án követték el a bűntényt – emlékeztetett Beluzsárné Belicza Andrea. Mint elmondta, a végzetes nap hajnalán egy 14 éves kislányt öltek meg a község egy ligetes részén. A tettesek előkerítésén azóta is az életvédelmi alosztály teljes gárdája dolgozik. Eddig 200-nál több tanút hallgattak ki az ügy kapcsán, és minden egyes kihallgatás közelebb viszi a megoldáshoz a nyomozók munkáját – hangsúlyozta.
Gyanúsítottja azonban máig sincs a bűnténynek. Alaptalanok azok a szárnyra kapott hírek, amelyek szerint a rendőrség titkolózik. Erről nincs szó, eredmény esetén azonnal beszámolnak róla a közvéleménynek – közölte. Pest megyében az utóbbi években elkövetett emberöléseknél minden lezárt ügyben kézre került az elkövető, előbb-utóbb a kiskunlacházi tetteseket is elfogják – hívta fel rá a figyelmet a sajtóreferens.
Kiskunlacházán november 28-án több mint háromezren gyűltek össze, hogy tiltakozzanak az erőszak ellen, miután meggyilkolták a 14 éves helybeli lányt. A művelődési háznál tartott rendezvényen, melyet a nagyközség önkormányzatának képviselő-testülete szervezett, Répás József (független) polgármester mondott beszédet, amelyben – bár még nem lehetett tudni, ki követte el a bűncselekményt – úgy fogalmazott: „Kiskunlacházán elég volt a roma erőszakból!”
A tüntetésen felolvastak egy nyílt levelet, amelyet a köztársasági elnöknek, a miniszterelnöknek és más közjogi méltóságoknak fogalmaztak meg. Ebben az önkormányzat követeli a közbiztonság megerősítését, egy állandó rendőrőrs felállítását, valamint azt, hogy szigorúbban büntessék az erőszakos bűncselekmények elkövetőit. A fáklyás felvonuláson jelen volt a Magyar Gárda 200-300 tagú csoportja, és a Gój Motorosok Egyesülete is képviseltette magát.
A gyilkosság áldozatát december 1-jén temették el a kiskunlacházi katolikus temetőben. A ravatalnál ezernél is többen jelentek meg. Répás József, a Pest megyei település polgármestere a temetést követően elmondta: az önkormányzat egymillió forintot ajánlott fel a nyomravezetőnek. A falu vezetése a gyilkosság után a közbiztonság megerősítésére térfigyelő kamerákat szereltetett fel a település forgalmasabb pontjain.
A megyei rendőrség nem ajánlott fel nyomravezetői díjat, míg az önkormányzat és a Sztojka család egy-egy milliós díjat tűzött ki. A rendőrség szóvivője úgy nyilatkozott korábban: „Nyomravezetői díjat akkor tűzünk ki, amikor a rendőrség külső segítségre szorul” – írta a Magyar Nemzet a szerdai számában. Mint ismert, december elején olyan információk terjedtek el, miszerint három ráckevei cigány fiatalt gyanúsítanának az erőszakkal és a gyilkossággal. Ezt a megyei rendőr-főkapitányság közleményben, az országos rendőrfőkapitány pedig nyilatkozatban cáfolta. A fiatalok egyébként önként jelentkeztek DNS-mintaadásra és poligráfos vizsgálatra, amelyek negatívnak bizonyultak.
(MTI, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.