Az Afrikai-Magyar Egyesület a 2008-as évben első alkalommal indult a Budapest–Bamako Rallyn. Az Afrikát szerető és az ott élő embereket segítő csapat eddigi legnagyobb cselekedete az volt, hogy Mauritánia egy kicsiny, elzárt és szegény falujában kutat fúrt, amely a lakosok teljes vízellátását biztosítja. A csapat ezért megkapta a szervezőktől a Teréz anya-díjat.
A 2009-es Bamako során célunk ismét a Teréz anya-díj elnyerése, amelyet nem kizárólag tetteinkkel, de a rally során folytatott kommunikációnkkal is szándékunk kiérdemelni – írja a közlemény.
Az egyesület legfontosabb aktuális programja a Háború Gyermekei Segélyakció, amelyet a kelet-kongói háború gyermek áldozatainak megsegítéséért indítottak. „Fontosnak tartjuk, hogy a futam során felhívjuk az indulók figyelmét arra, hogy Afrikával ne kizárólag a rally ideje alatt, hanem az év többi részében is foglalkozzanak” – hangsúlyozza a szervezet.
Az Afrikai-Magyar Egyesület ezért két mentőautót, egy adományfurgont és egy kísérőautót indít a 2009-es Budapest–Bamako Rallyn. A 301-es rajtszámú mentőautót Fábry Sándorral és csapattagjaival, Zimits Sándorral és Gernster Tiborral juttatja el a helyszínre. A 302-es rajtszámú mentőautót az AHU egyik alapító tagja, Steier József, ifj. Steier Mihály és Zombori Mihály vezetik le Bamakóig. A 303-as rajtszámú adományfurgonért, valamint a kísérőautóért Balogh Sándor, az Afrikai-Magyar Egyesület elnöke, Kiss Attila, Szerbin Judit és Szilasi Ildikó a felelős. Fábry Sándor és csapattársai nagy gonddal és tervezéssel készülnek az utazásra. „Fő feladatunk, hogy épségben leérjünk Bamakóba, és a ránk bízott adományt, a mentőautót is épségben célba juttassuk és átadjuk” – mondták. A versenykategóriában induló, 71-es rajtszámú, Bama Corporation nevű csapat autója az egyesület céljaival egyetértve, AHU-s matricákkal díszítve vág neki az útnak.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.